SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vivid Games chce sprzedać dwuletnie obligacje za 5 mln zł

Produkująca gry mobilne firma Vivid Games w zaoferuje pulę do 5 tys. dwuletnich obligacji o wartości po 1 tys. zł z oprocentowaniem wynoszącym 8,5 proc.

Article

W komunikacie giełdowym Vivid Games zapowiedziano, że oferta publiczna obligacji zacznie się w poniedziałek, zapisy potrwają do końca marca. Podmiotem świadczącym usługę oferowania jest dom maklerski Ventus Asset Management.

Odsetki od obligacji będą wypłacane co kwartał. Obligacje zostaną zabezpieczone przez ustanowienie zastawu na majątkowych prawach autorskich do gry „Real Boxing”, weksel in blanco wystawiony przez firmę oraz jej oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Papiery dłużne nie zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu.

Vivid Games z 12,2 mln zł wpływów i 0,56 mln zł zysku netto

W połowie stycznia firma podała, że według szacunkowych danych w ub.r. zanotowała 12,33 mln zł skonsolidowanych wpływów sprzedażowych i 0,56 mln zł zysku. Zaznaczono, że to dane wstępne, które mogą różnić się od ostatecznych.

W 2018 roku Vivid Games miał 17,49 mln zł przychodów i 5,45 mln zł straty netto, a w pierwszych trzech kwartałach ub.r. - 13,36 mln zł przychodów i 413 tys. zł straty netto.

Firma jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W piątek na koniec sesji jej kurs wynosił 1,41 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 41,94 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vivid Games chce sprzedać dwuletnie obligacje za 5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl