SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vivid Games sprzeda obligacje za minimum 5 mln zł

Produkująca gry mobilne firma Vivid Games zapowiedziała, że w lutym przeprowadzi publiczną emisję obligacji o wartości minimum 5 mln zł. Będą mogli je kupić obecni akcjonariusze i obligatariusze spółki.

Article

- Emisja zostanie przeprowadzona w lutym 2020 i skierowana będzie również do dotychczasowych obligatariuszy obligacji serii A wyemitowanych 14 kwietnia 2017, którzy będą mieli możliwość dokonania objęcia obligacji nowej emisji wraz z jednoczesnym umorzeniem zobowiązań wynikających z obligacji serii A - poinformowano w komunikacie giełdowym Vivid Games. - W zależności od wielkości emisji, środki z niej pozyskane zostaną przez emitenta (czyli Vivid Games - przyp.) przeznaczone na spłatę obligacji serii A oraz finansowanie inwestycji planowanych przez spółkę w roku 2020 - zaznaczono.

Dodano, że szczegółowe parametry planowanej emisji (m.in. liczba wyemitowanych obligacji i wartość nominalna jednej obligacji, zabezpieczenie, oprocentowanie, dokładny termin emisji i termin wykupu) zostaną określone w warunkach emisji obligacji.

Vivid Games ze wzrostem wpływów i zyskiem, 10,5 mln zł obligacji do spłaty

W trzecim kwartale ub.r. Vivid Games w ujęciu skonsolidowanym zanotował wzrost przychodów z 4,91 do 5,02 mln zł oraz zysku EBITDA z 550,5 tys. zł do 1,98 mln zł.

Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r. przychody poszły w górę rok do roku z 12,72 do 13,36 mln zł, a strata netto zmalała z 4,55 mln zł do 412,9 tys. zł.

Pod koniec października firma wprowadziła do sprzedaży grę „Zombie Blast Crew” na platformy iOS i Android osadzoną w realiach apokalipsy produkcja segmentu mid-core. - W IV kwartale do dystrybucji trafiły już „Fly Sky High” oraz „Idle Fish Aquarium”, w listopadzie i grudniu planowane są premiery gier „Crash Drivers”, „Bullet Craft”, „Calm Colors”, „Gear of Heroes”. Na przełomie 2019 i 2020 roku do sprzedaży na Nintendo Switch trafi „Space Pioneer”, „Gravity Rider”, „Pocket Mini Golf” oraz „Sheep Patrol” - zapowiedział zarząd w sprawozdaniu z trzeciej kwartału ub.r.

Na koniec września ub.r. firma miała do spłaty 2,03 mln zł długoterminowych zobowiązań pożyczkowych oraz 10,53 mln zł krótkoterminowych obligacji.

Głównymi akcjonariuszami Vivid Games są jej prezes Remigiusz Rudolf Kościelny (ma 21,61 proc. kapitału) i Jarosław Wojczakowski (21,46 proc.). W miniony piątek na koniec sesji giełdowej kurs akcji wynosił 1,36 zł, co dawało jej kapitalizację w wysokości 40,45 mln zł.

Firma jest notowana na warszawskiej giełdzie od września 2016 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vivid Games sprzeda obligacje za minimum 5 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl