SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vivus Finance ukarany przez UOKiK za reklamowanie „pożyczki w 15 minut” (wideo)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, że reklamy Vivus Finance promujące „pożyczkę w 15 minut” wprowadzały odbiorców w błąd, i nakazał firmie publikację w mediach informującego o tym oświadczenia.

fot. Shutterstock.com Article

Decyzja UOKiK-u dotyczy różnych reklam Vivus Finance (m.in. telewizyjnych, internetowych i ulotek) emitowanych od początku listopada do połowy grudnia 2014 roku. Firma zapewniała w nich, że pieniądze z pożyczki gotówkowej są dostarczane klientom w ciągu 15 minut. Nie było jednak określone, że czas ten jest liczony od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku o udzielenie pożyczki.

Według UOKiK-u reklamy powinny precyzyjnie wskazywać, od jakiego momentu pożyczkodawca deklaruje dostarczenie pieniędzy na konto konsumenta. Brak tej informacji w reklamach Vivus Finance spowodował, że wprowadzały one konsumentów w błąd i mogły skłonić ich do podjęcia decyzji o zawarciu umowy, czego nie zrobiliby, dysponując rzetelną wiedzą o promowanej ofercie.

Prezes UOKiK uznał, że Vivus Finance naruszył zbiorowe interesy konsumentów i nakazał firmie publikację oświadczenia informującego o tym orzeczeniu na jej stronie internetowej oraz w jednym wydaniu papierowym i jednym internetowym trzech dzienników ogólnopolskich o nakładzie co najmniej 100 tys. egz. Decyzja nie jest prawomocna, spółka może odwołać się od niej do sądu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vivus Finance ukarany przez UOKiK za reklamowanie „pożyczki w 15 minut” (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
halo
dlaczego nie dostali kary ? Provident dostał kilka milionów kary za złe reklamy !!!
8 9
odpowiedź