SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Vogel rozwija swoją działalność w Warszawie

Zakończyła się fuzja warszawskiego wydawnictwa Lupus z Vogel Burda Communications we Wrocławiu.

Na początku kwietnia bieżącego roku zakończyła się fuzja warszawskiego wydawnictwa Lupus z Vogel Burda Communications sp. z o.o. we Wrocławiu. Jednocześnie do Warszawy przeniosła się redakcja miesięcznika „CHIP”, co czyni z oddziału warszawskiego ważną siedzibę redakcyjną.

„Przechodzimy obecnie proces centralizacji działań wydawniczych w zakresie dystrybucji, reklamy i prac redakcyjnych. Proces ten rozpoczął się już w końcu 2005 roku przeniesieniem do Warszawy działu reklamy, a niezwykle dynamiczne działania konkurencji w pierwszym kwartale tego roku narzuciły nam konieczność podjęcia szybkiej realizacji dalszych kroków. Chcemy być jak najbliżej naszych partnerów i rynku, a one właśnie skupione są przede wszystkim w Warszawie. Natomiast w pozostałej sferze działalności nadal utrzymywać będziemy ścisły kontakt z siostrzaną firmą Burda Polska we Wrocławiu”  - wyjaśnia Andreas Möller, prezes zarządu grupy wydawniczej Vogel Burda w Polsce, wyjaśnia.

Fuzja wydawnictw Vogel Burda Communications i Lupus rozpoczęła się pod koniec roku 2003, kiedy to Vogel Burda GmbH, właściciel Vogel Burda Communications Polska, przejął 100% udziałów w wydawnictwie Lupus. Po zintegrowaniu spółek VBC i Lupus powstało wydawnictwo, które zajmuje pozycję lidera na polskim rynku prasy IT. Nowo powstała grupa wydawnicza dysponuje bogatym portfolio tytułów („CHIP”, „Enter”, „CRN – Computer Reseller News Polska”, „CHIP Komputer Test”, „CHIP FOTO-VIDEO digital”) skierowanych do szerokiego grona odbiorców – od czytelników specjalistycznej prasy IT, poprzez pisma przeznaczone dla użytkowników komputerów, aż po tytuły dla miłośników fotografii cyfrowej
i nowych technologii.

Wydawnictwo Vogel Burda Communications jest częścią koncernu wydawniczego Vogel Burda Holding, utworzonego latem 2000 roku przez Vogel Medien Gruppe i Hubert Burda Media. Poza Polską VBH działa na rynku wydawniczym m.in. w Austrii, Czechach, Chinach, Niemczech, Grecji, Indiach, Indonezji, Rosji, Rumunii,  Singapurze, Szwajcarii, Turcji, we Włoszech oraz na Węgrzech i Ukrainie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Vogel rozwija swoją działalność w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl