SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Volvo Cars Tech Fund inwestuje w izraelskie startupy MDGo i Uveye. Auta mają być bezpieczniejsze i lepiej wykonane

Volvo Cars zainwestowało poprzez Volvo Cars Tech Fund w dwa izraelskie startupy - MDGo i Uveye. Kwoty finansowania nie podano. Obie firmy zajmują się rozwiązaniami, dzięki którym samochody szwedzkiego koncernu mają stać bezpieczniejsze niż obecnie i opuszczać fabrykę bez wad.

Jak informuje Volvo Cars w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl oba startupy mają swoje siedziby w Tel Awiwie, w który Volvo prowadzi akcję Drive wspierającą nowe przedsiębiorstwa z sektora mobility od 2017 r. UVeye i MDGo rozwinęły swoją działalność biznesową m.in. dzięki pomocy płynącej z tego programu. Są to pierwsze firmy spoza Europy i Stanów Zjednoczonych w jakie Tech Fund zainwestował, choć firma nie zdradza wysokości obecnego finansowania.

MDGo to firma specjalizująca się w sztucznej inteligencji medycznej. Wykorzystując zaawansowaną technologię uczenia maszynowego startup ma na celu uratowanie wielu istnień ludzkich poprzez zapewnienie, że ludzie są zaopatrywani zgodnie z ich konkretnymi obrażeniami po wypadku samochodowym.

Technologia MDGo ma połączyć dane w czasie rzeczywistym z samochodu podczas wypadku z wiedzą medyczną w celu zautomatyzowania wczesnych i natychmiastowych przewidywań dotyczących rodzaju obrażeń, jakie personel ratunkowy może napotkać na miejscu wypadku. Dane te zostaną przekazane lekarzom traumatologom i personelowi ratunkowemu za pośrednictwem platformy w chmurze, aby poprawić leczenie osób biorących udział w wypadku. W związku z tym technologia może zmniejszyć prawdopodobieństwo powikłań, a co za tym idzie poważnych obrażeń i ofiar śmiertelnych.

UVeye, druga z dofinansowanych przez Volvo Cars firm opracowała zaawansowaną technologię automatycznej zewnętrznej kontroli i skanowania samochodów pod kątem uszkodzeń, wgnieceń i zadrapań.

Volvo zapowiada że stosowanie technologii UVeye może poprawić jakość samochodów opuszczających fabrykę i zapewnić wykrycie nawet drobnych usterek. Pierwszy pilotaż ma się rozpocząć jeszcze w tym roku w zakładzie produkcyjnym w Torslanda w Szwecji. Technologia może być również wykorzystywana podczas różnych etapów przepływu logistyki i u dealerów.

Fundusz Volvo Cars Tech Fund został uruchomiony w 2018 r. i inwestuje w nowe technologie o wysokim potencjale na całym świecie. Koncentruje swoje inwestycje na strategicznych trendach technologicznych zmieniających przemysł motoryzacyjny, takich jak sztuczna inteligencja, elektryfikacja, autonomiczna jazda i cyfrowe usługi mobilności.

Od 2018 r. Fundusz Tech zainwestował w kilka firm, w tym Luminar Technologies, wiodącą firmę w rozwoju zaawansowanej technologii czujników do samochodów autonomicznych, Varjo, producenta wysokiej klasy zestawów słuchawkowych z rozszerzoną rzeczywistością oraz Zum, usługę podwożenia dzieci do szkół i przedszkoli.

Dołącz do dyskusji: Volvo Cars Tech Fund inwestuje w izraelskie startupy MDGo i Uveye. Auta mają być bezpieczniejsze i lepiej wykonane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl