SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play zmienił nazwę właściciela operatorów

Vortanoria Investments, właściciel mniejszych operatorów SferaNet, Syrio i Fibreo zmienił nazwę na Play Investments. Biuro prasowe Play informuje Wirtualnemedia.pl, że działanie to wynika z chęci uporządkowania nazwenictwa w grupie. Poprzednia nazwa miała mieć charakter techniczny. 
 

Bohaterzy reklam Play, fot. screen z yutube / play polska Bohaterzy reklam Play, fot. screen z yutube / play polska

Spółka Vortanoria Investments została utworzona w 2022 roku przez firmę zajmującą się kreowaniem gotowych podmiotów prawnych. Po przejęciu przez Play mogła służyć do akwizycji mniejszych graczy. Dwa lata temu w zarządzie Vortanoria Investments zasiadał Jarosław Smoła, który zajmuje się m.in. podatkami i akwizycjami, a także Przemysław Walter, dyrektor ds. rozwoju sieci optycznej.

Szerszy zarząd Play Investments

Po zmianie nazwy w skład zarządu spółki Play Investments  wchodzi więcej osób. - Nowy skład zarządu został rozszerzony o nowych członków, tym samym o nowe kompetencje oraz dobrany pod kątem efektywności operacyjnej. Jego obecny skład to: Artur Dominiak, Tomasz Pogoda, Sylwia Sędrowicz-Łyszczarz, Jarosław Smoła - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dominiak to członek rad nadzorczych Fibreo i Syrion, a także dyrektor usług dla domu w Play. Pogoda jest dyrektorem operacji sieciowych Play i członkiem rad nadzorczych Fibreo i SferaNet. Sylwia Sędrowicz-Łyszczarz zasiada na stanowisku menadżerki ds. HR w Play, a także w radzie nadzorczej Fibreo. O zmianie nazwy Vortanoria Investments  jako pierwszy poinformował „Press”.

Przejęcia dokonane przez Play

W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. W kwietniu 2022 roku sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. 31 sierpnia ub.r. doszło do prawnego połączenia spółek P4 (operator sieci komórkowej Play) i UPC Polska (sieć kablowa).

Na początku 2023 roku Play kupił też 83,5 proc. akcji spółki SferaNet - operatora kablowego działającego na Podbeskidziu. W lipcu ub.r. operator kupił pozostałe udziały w SferaNet. SferaNet oferuje dostęp do internetu i telewizji cyfrowej klientom indywidualnym, a także w modelu hurtowym. Do firmy należy 1,3 tys. kilometrów sieci światłowodowej w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego.

W czerwcu ub.r. Grupa Play przejęła wszystkie udziały spółki Syrion, która oferuje telewizje i internet szerokopasmowy w trzech województwach, m.in. w oparciu o własną sieć światłowodową. Przejęty wówczas operator oferuje przede wszystkim usługę internetową i telewizję cyfrową klientom indywidualnym, biznesowym oraz w modelu hurtowym. Działa w oparciu o liczącą 3 tys. kilometrów sieć światłowodową w trzech województwach: śląskim, opolskim i lubelskim. W jej zasięgu jest 86 tysięcy gospodarstw domowych w ponad 80 miejscowościach.

Do przejęcia spółki Fibreo z Żywca doszło w październiku 2023 roku. Operator działa nie tylko w Żywcu, ale także w takich miejscowościach jak, Pietrzykowice, Kamesznica, Radziechowy i Międzybrodzie Bialskie. W zasięgu firmy jest około 1,5 tys. lokali mieszkaniowych.

W kwietniu br. Grupa Play nabyła 100 proc. udziałów spółki Miconet z Mikołowa. Miconet oferuje swoje usługi pod marką Multimetro. Posiada 640 km sieci światłowodowej, w której zasięgu jest 42 tys. gospodarstw domowych w 28 miejscowościach i wsiach na terenie województwa śląskiego.

Dołącz do dyskusji: Play zmienił nazwę właściciela operatorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl