SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

VOX FM na częstotliwościach Eski Rock już od 2 grudnia

W poniedziałek 2 grudnia br. kierowane do starszych słuchaczy radio VOX FM zacznie nadawać na częstotliwościach zajmowanych dotąd przez Eskę Rock. Dzięki temu będzie można go słuchać w 18 miastach. Eska Rock pozostanie jedynie w Warszawie. 

VOX FM na częstotliwościach Eski Rock już od 2 grudnia

W komunikacie podano, że decyzja o zamianie rozgłośni podyktowana jest względami biznesowymi. - Zarówno VOX FM, jak i Eska Rock mają bardzo atrakcyjną i przemyślaną ofertę dla swoich grup słuchaczy. W ostatnim czasie obserwujemy wyraźną tendencję do lokowania budżetów reklamowych w projektach adresowanych do starszych grup odbiorców, co spowodowało decyzję o korekcie wewnątrz stacji należących do Grupy. Liczymy na to, że VOX FM jako sieć ponadregionalna będzie satysfakcjonującą odpowiedzią na potrzeby klientów - mówi Renata Krzewska, prezes Grupy Radiowej Time.

Od 2 grudnia br. program Radia VOX FM, prezentującego muzykę w formacie oldies, dostępny będzie w następujących miastach: Białystok (na częstotliwości 88,6 FM), Gdańsk (104,4 FM), Gdynia (105,6 FM), Katowice (95,5 FM), Kielce (95,5 FM),  Koszalin (95,4 FM), Lublin (106,1 FM), Kraków (107,0 FM), Łódź (97,9 FM), Olsztyn (94,7 FM), Płock  (90,4 FM), Poznań (107,4 FM), Szczecin (95,7 FM), Rzeszów (97,1 FM), Siedlce (91,3 FM), Warszawa (104,4 FM), Wrocław (101,5 FM), Zielona Góra (95,3 FM). 

W przypadku Radia Eska Rock, które ma zdecydowanie młodszy target, skupimy się na rynku stołecznym i na bardzo silnym rozwijaniu tego  projektu w sieci. Chcielibyśmy, aby Eska Rock stała się prekursorem nowoczesnych rozwiązań  internetowych. W najbliższym czasie zamierzamy intensywnie inwestować w ten projekt oraz w  platformę eskaGO.pl - dodaje Krzewska

Grającego muzykę rockową radia Eska Rock będzie można słuchać za pośrednictwem platformy www.eskago.pl oraz w Warszawie na częstotliwości 93,3 FM. Stacja obecnie nie jest rentowna i Time chce jak najszybciej sprawić, by projekt znów przynosił zyski. 

Nowym dyrektorem programowym Eski Rock i dyrektorem ds. jej projektu internetowego został Arkadiusz Frąckowiak. Zastąpił on Marcina Bisiorka, z którym nadawca się rozstał. Time zdecydował też o zakończeniu z końcem roku współpracy z Kubą Wojewódzkim, który w Esce Rock prowadził pasmo “Zwolnienie z WF-u” (więcej na ten temat).

Arkadiusz Frąckowiak ostatnio był wiceszefem programowym Eski Rock. Pracuje w Grupie  Radiowej Time od 1991 roku. Karierę rozpoczął jako reporter poznańskiego Radia S, gdzie następnie był serwisantem, wydawcą i zastępcą redaktora naczelnego. Dotychczas pełnił obowiązki m.in. dyrektora programowego Radia Super FM w Poznaniu oraz szefa anteny poznańskiego Radia Gold FM. Współuczestniczył w stworzeniu w 2004 roku poznańskiego Radia Eska Rock.

Przeciw zamianie Eski Rock na VOX FM protestują słuchacze. Założyli oni na Facebooku profil Chcemy Eskę Rock w całej Polsce, który ma już ponad 5 tys. fanów. Wysłali też list do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w którym domagali się zablokowania przez nią tych zmian. KRRiT jednak zgodziła się już na zmiany nazw stacji, a w jej kompetencjach nie leży decydowanie o formatach muzycznych rozgłośni.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: VOX FM na częstotliwościach Eski Rock już od 2 grudnia

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wirro
W mojej miejscowości i tak ich nie było...ale od czasu do czasu człowiek w świat pojechał i w autku mógł posłuchać, teraz to tylko CD zostaje bo inne stacje....
odpowiedź
User
banan
to się będzie działo! :-D
odpowiedź
User
banan
to się będzie działo! :-D
odpowiedź