SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W 2018 r. internet wyprzedzi reklamowo telewizję, a w sieci - mobile przed desktopem

W 2018 roku globalne wydatki reklamowe w internecie będą po raz pierwszy większe niż w telewizji - prognozuje ZenithOptimedia. Motorem napędowym wzrostu reklamy internetowej będzie segment mobilny, do którego za trzy lata trafi więcej nakładów marketingowych niż do internetu stacjonarnego.

Article

W br. szacowany przez ZenithOptimedia udział telewizji w globalnym rynku reklamowym wyniesie 37,7 proc., a w najbliższych latach będzie maleć i w 2018 roku wyniesie 34,8 proc. Natomiast udział internetu zwiększy się w tym czasie z 29,1 proc. do 36,6 proc.

W internecie zdecydowanie najszybciej będzie rosła reklama mobilna: w latach 2015-2018 średnio o 32 proc. rocznie. Wydatki na nią będą stanowiły 87 proc. wszystkich nowych środków zainwestowanych w tym okresie.

Z kolei wydatki na reklamę w internecie stacjonarnym szczytową wartość według analityków ZenithOptimedia osiągną w 2017 roku - 114 mld dolarów. Natomiast w 2018 roku zanotują już spadek i wyniosą mniej od inwestycji na reklamę mobiną.

W br. po raz pierwszy więcej niż połowa (konkretnie 53 proc.) internetowych kampanii display zostanie zakupiona w zautomatyzowanym modelu programmatic buying. W 2016 roku będzie to już 60 proc. Popularność tego modelu zakupu szybko rosła w ciągu ostatnich kilku lat - od 12 proc. udziału w 2012 roku.

Wartość wydatków na zakup powierzchni reklamowej w programmatic wzrosła od 5 mld dolarów w 2012 roku do 38 mld USD w br., średnio o 100 proc. rocznie. W 2016 roku prognozowany wzrost wyniesie 34 proc., a w 2017 roku - 26 proc. W 2017 roku już dwie trzecie kampanii display na świecie będzie zakupionych w modelu programmatic.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2018 r. internet wyprzedzi reklamowo telewizję, a w sieci - mobile przed desktopem

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zen
A ja przewiduje ze w 2018 ta cala analiza bedzie nieaktualna, bo blokowani reklam w sieci bedzie mialo sie jeszcze lepiej niz teraz. A jesli chodzi o internet mobilny to nie tylko reklamy w wiekszym stopniu beda blokowane w przegladarkach, ale tez w apkach mobilnych.
10 8
odpowiedź