SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W 2018 roku Telewizja Polska miała 131 procesów sądowych. 2,18 mln zł na usługi prawne

Telewizja Polska w ubiegłym roku toczyła w sumie 131 procesów sądowych. Zakończyła 21 spraw, najwięcej przypadków - 47 spraw - dotyczyło prawa pracy. Koszty usług prawnych wyniosły w sumie 2 mln 818 tys. złotych.

fot. akpaArticle

Ze sprawozdania finansowego Telewizji Polskiej za 2018 rok wynika, że na usługi prawne spółki wydano dokładnie 2 818 642, 86 złotych.

Jak podał nadawca, „usługi prawne i doradcze służyły zapewnieniu bezpieczeństwa prawnego zawieranych transakcji gospodarczych, stanowiły one również wsparcie dla kierownictwa spółki przy podejmowaniu decyzji w obszarze polityki i strategii Telewizji Polskiej”.

W sumie z udziałem publicznego nadawcy prowadzono w zeszłym roku 131 procesów sądowych, 47 dotyczyło prawa pracy, 41 - dóbr osobistych, 10 - dotyczyło sprostowania, 22 - udostępnienia informacji publicznej, 10 - zapłaty, a jedna sprawa porusza zagadnienie praw autorskich. W zeszłym roku zakończono w sumie 21 spraw.

W 2018 roku spółka poniosła koszty reprezentacji w wysokości 1 760 755, 79 złotych, usług marketingowych - w tym usług reklamowych oraz badania rynku i opinii publicznej - wyniosły 26 443 452, 28 złotych.  

Usługi w zakresie stosunków międzyludzkich (public relations) i komunikacji społecznej kosztowały spółkę 228 461, 92 złotych, a usług doradztwa – 848 486, 00 zł.

Według nadawcy z usług w zakresie reprezentacji, marketingu, public relations i komunikacji społecznej korzystano w celu „optymalizacji sprzedaży, zachowania i zabezpieczenia źródeł przychodów, utrzymania dobrych relacji z wewnętrznym oraz zewnętrznym otoczeniem spółki, zadbania o jej dobry wizerunek i umocnienia wiarygodności marki jaką jest Telewizja Polska” – podano w sprawozdaniu.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W 2018 roku Telewizja Polska miała 131 procesów sądowych. 2,18 mln zł na usługi prawne

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytam
Ile kosztował i nadal kosztuje toczące się procesy w Sądzie Okręgowym w W-wie z odwołania TVP przeciwko ZUS w sprawie ustalenia płatnika składek ponad 400 pracowników w 2014 wyousourcowanych do Spółki p. z o.o.???
Już w 2018 zapadły wyroki dotyczące części osób z 400. "W ocenie Sądu, z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, iż czynności związane z przejęciem pracowników, które zaszły pomiędzy odwołującą a (...) Sp. z o.o. były czynnościami pozornymi, mającymi na celu obejście przepisów prawa". Tak mówi wyrok zamieszczony w internecie przez sąd.
odpowiedź
User
ola
prawo pracy jest łamane notorycznie!!!pracownicy etatowi siedzą w domu,a pracują znajomi współpracownicy!PIP miała by co tam robić
odpowiedź
User
winczysław
Aż dziwne, że tak mało spraw dotyczyło prawa pracy
odpowiedź