SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przez rok 125 przetargów mediowych w Polsce

W 2023 roku przeprowadzono w Polsce 125 przetargów mediowych, z czego 88 miało charakter lokalny. Ich łączny budżet, o który walczyły agencje mediowe, szacowany na podstawie wydatków ponoszonych przez marketerów, wyniósł 440 mln dolarów - wynika z najnowszego raportu COMvergence, do którego dotarły Wirtualnemedia.pl. 

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Z analizy COMvergence wynika, że w 2023 roku agencje mediowe w Polsce uczestniczyły w 125 przetargach mediowych. Ich łączna wartość wyniosła 440 mln dolarów.

88 postępowań miało charakter lokalny - tutaj agencje walczyły o budżet oszacowany łącznie na kwotę 219 mln dolarów. 37 przetargów miało charakter globalny lub międzynarodowy, a ich łączny budżet wyniósł 221 mln dolarów. 

49 proc. wszystkich postępowań dotyczyło przetargów, w których marketerzy utrzymali współpracę z dotychczasowymi agencjami. 

101 tych postępowań wygrały lub obroniły w nich budżet swoich dotychczasowych klientów agencje sieciowe, 24 - agencje niezależne. 

Do największych - pod względem budżetów - postępowań zaliczono przetargi na obsługę mediową Lidla (49 mln dolarów), Ferrero (36 mln dolarów), Allegro (25 mln dolarów), Nestle (25 mln dolarów) i Totalizatora Sportowego (24 mln dolarów). 

Budżet Lidla obronił Havas Media, Ferrero kontynuuje współpracę z iProspect. Allegro zdecydowało się dalej współpracować ze Starcomem (Publicis Media), Nestle przeniosło obsługę mediową z UM do Mindshare, zaś Totalizator Sportowy do współpracy wybrał Starcom i Sigmę Bis (agencję należącą do PZU i Orlenu). 

Dołącz do dyskusji: Przez rok 125 przetargów mediowych w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl