SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W ciągu trzech lat Samsung wyda na nowe technologie 22 mld dolarów

Koncern Samsung zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat przeznaczy na badania i rozwój nowych technologii kwotę 22 mld dolarów. Firma zamierza skoncentrować się na takich obszarach jak sztuczna inteligencja, technologia 5G, elektronika samochodowa, a także biotechnologia.

fot. PAP/EPA / YNA Article

Samsung ujawnił w komunikacie, że planowane wydatki na innowacje i nowe technologie w wysokości 22 mld dol. są częścią większego 3-letniego budżetu inwestycyjnego.

W jego ramach firma przeznaczy ponad 160 mld dol. na stworzenie nowych fabryk oraz miejsc pracy, a także na poszukiwanie rozwoju w nowych segmentach gospodarki w sytuacji, w której takie obszary jak produkcja układów elektronicznych czy smartfonów wykazuje tendencję do stagnacji.

W ramach 22 mld dol. inwestycji w nowe technologie Samsung zamierza skupić się na takich dziedzinach jak sztuczna inteligencja, technologia 5G czy elektronika samochodowa. W planach jest m.in. zwiększenie do tysiąca zatrudnienia inżynierów specjalizujących się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji. Firma ujawniła też, że jest zainteresowana inwestowaniem w obszary związane z biotechnologią.

Większość zapowiedzianych inwestycji zostanie dokonana na terenie Korei Południowej, gdzie Samsung zamierza stworzyć 40 tys. nowych miejsc pracy. Koncern posiada obecnie na całym świecie 62 fabryki, centra badawcze i laboratoria i zgodnie z zapowiedzią zamierza w najbliższych 3 latach zwiększyć ich liczbę.

Zysk netto Samsunga sięgnął w II kwartale 2018 roku poziomu 11,04 biliona wonów (ok. 9,8 mld USD), czyli niemal takiego samego jak w analogicznym okresie roku 2017 (11,05 bln wonów).

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W ciągu trzech lat Samsung wyda na nowe technologie 22 mld dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl