SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W czasach pandemii koronawirusa lokalne newsy ważniejsze od ogólnokrajowych

Pandemia COVID-19 to dominujący w ostatnich miesiącach na całym świecie temat newsowy. Dla Amerykanów szczególne znaczenie mają informacje jakie w tym zakresie dostarczają lokalne media - wynika z badań Pew Research Center.

Article

W kwietniowym badaniu Pew Research Center, wykonanym w ramach projektu American News Pathways, 61 proc. Amerykanów zadeklarowało, że śledzi newsy dotyczące pandemii koronawirusa zarówno na poziomie ogólnokrajowym, jak i lokalnym.

23 proc. respondentów przyznało, że większe znaczenie mają dla nich informacje na poziomie lokalnym, podczas gdy to samo o informacjach na poziomie ogólnokrajowym powiedziało 15 proc. badanych.

W tym samym badaniu zapytano o główne źródło newsów na temat pandemii. 46 proc. badanych wskazało tutaj na lokalne media. Okazały się one tutaj istotniejsze chociażby od prezydenta Donalda Trumpa i działającej w Białym Domu grupy zadaniowej ds. koronawirusa (31 proc. wskazań).

Ważne są też inne lokalne źródła, takie jak stanowe i lokalne władze (36 proc.), znajomi, rodzina i sąsiedzi (16 proc.) oraz biuletyny społecznościowe i listy dyskusyjne (8 proc.).

Podsumowując, 64 proc. respondentów wymieniło co najmniej jedno z wyżej wymienionych lokalnych źródeł jako główne źródło newsów na temat koronawirusa.

Z kolei badanie przeprowadzone przez Pew Research Center w czerwcu br. pokazało, że lokalne media newsowe są dla Amerykanów bardziej wiarygodnym źródłem informacji o COVID-19 niż ogólnie media newsowe.

Połowa badanych stwierdziła, że to lokalne media newsowe podają w tym zakresie prawdziwe informacje prawie zawsze lub w większości przypadków, w porównaniu do 44 proc., którzy taką samą opinię wyrazili generalnie o mediach newsowych.

Badania zostały przeprowadzone przez Pew Research Center w dniach 20-26 kwietnia 2020 r. oraz 4-10 czerwca 2020 r., metodą internetową, na reprezentatywnej próbie odpowiednio 10 139 i 9 654 dorosłych mieszkańców USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W czasach pandemii koronawirusa lokalne newsy ważniejsze od ogólnokrajowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl