SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W czasie Euro 2016 kobiety oddają część władzy nad pilotem TV

Polskie internautki w czasie Euro 2016 zrzekają się części władzy nad pilotem telewizyjnym. Tylko co piąta twierdzi, że w tym okresie będzie główną osobą decydującą o wyborze programu telewizyjnego - wynika z badania MEC.

Article

Standardowo 35 proc. kobiet twierdzi, że w ich domach to one są głównymi decydentkami jeśli chodzi o wybór programu. Blisko połowa kobiet, niezależnie od rozgrywek, uważa, że w ich domach panuje równouprawnienie przy wyborze tego, co się ogląda w telewizji.

Mecze oraz programy sportowe są tymi, które lwia część badanych kobiet ogląda w towarzystwie męża lub partnera. Także filmy, newsy i publicystyka należą do kategorii oglądanych przede wszystkim razem, podczas gdy seriale i programy lifestyle’owe kobiety, jak twierdzą, oglądają w pojedynkę.

Podczas Euro 2016 spora część kobiet poświęci więcej czasu na oglądanie telewizji i meczów – ponad 40 proc. badanych nie będzie w tym czasie szukała alternatywnych rozrywek. Co piąta internautka twierdzi, że podczas mistrzostw więcej czasu spędza na surfowaniu po sieci, 16 proc. ogląda częściej filmy i seriale w internecie, a co dziesiąta zaplanowała na ten czas aktywniejsze zakupy.

Deklaracje internautek twierdzących, że to mecze i telewizja pochłoną podczas Euro 2016 więcej ich uwagi niż zwykle, potwierdzają dane telemetryczne. W pierwszym tygodniu mistrzostw (od 10 do 16 czerwca) średni dzienny czas oglądania wzrósł zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn w porównaniu z tygodniem poprzedzającym go oraz jeszcze wcześniejszym. W pierwszym tygodniu rozgrywek kobiety spędziły przed telewizorami średnio 252 minuty, a mężczyźni 224 minuty, czyli odpowiednio o 12 i 25 minut więcej niż w tygodniu od 3 do 9 czerwca (wskaźnik ATV, grupa 4+, źródło: Nielsen).

Badanie zostało zrealizowane przez MEC w dniach 14-16 czerwca 2016 r., metodą CAWI, na grupie 500 internautek w wieku 15+, które deklarują, że mają męża lub partnera.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W czasie Euro 2016 kobiety oddają część władzy nad pilotem TV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl