SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W „Gazecie Stołecznej” na razie bez nowego naczelnego, obowiązki Aleksandry Sobczak przejmują jej zastępcy

Edyta Różańska i Jakub Chełmiński przejmują obowiązki poprzedniej szefowej „Gazety Stołecznej” (Agora) Aleksandry Sobczak - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wkrótce można też się spodziewać wzmocnienia zespołu serwisu Wyborcza.pl. - Żadnych rewolucji jednak nie będzie - mówi nam Aleksandra Sobczak.

Aleksandra SobczakArticle

Na początku tygodnia doszło do zmiany w redakcjach „Gazety Stołecznej” i Wyborcza.pl. Poprzedni szef portalu, Zbigniew Pendel, pożegnał się ze stanowiskiem i z Agorą. Z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie pracował w „Polityce”.

Jego stanowisko objęła Aleksandra Sobczak, dotychczasowa redaktor naczelna „Gazety Stołecznej”. Od poniedziałku zajmuje się m.in. koordynacją cyklu wydawniczego internetowego serwisu „Gazety Wyborczej”, zarządzaniem pracą wydawców i dziennikarzy dyżurnych, a także nadzorem nad publikami na stronie głównej portalu i na stronach artykułowych.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, Aleksandra Sobczak podkreśla, że nie szykuje rewolucji na Wyborcza.pl. - Zbyszek Pendel prowadził go w bardzo profesjonalny sposób, nie przewiduję więc żadnych radykalnych zmian. Natomiast myślę ostrożnie o wzmocnieniu zespołu redakcyjnego. Nie wiem, czy sięgnę po dziennikarzy z zewnątrz, czy z wewnątrz redakcji. Jest zbyt wcześnie, by o tym mówić, muszę wszystko sobie na spokojnie poukładać - mówi nam dziennikarka.

Obowiązki Aleksandry Sobczak w „Gazecie Stołecznej” przejmuje dwójka jej zastępców: Edyta Różańska i Jakub Chełmiński. Jak długo potrwa taka sytuacja - nie wiadomo. - Decyzja w sprawie następcy Aleksandry Sobczak jeszcze nie zapadła i trudno jest mi powiedzieć, kiedy zapadnie. Na razie zastępcy dzielą się jej obowiązkami - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Aleksandra Sobczak pracuje w „Gazecie Wyborczej” od 15 lat. Od 2016 roku była redaktor naczelną „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, kierowała też dużymi projektami dziennika, m.in. serwisem Wyborcza.pl/wybory. Wcześniej była kierowniczką działu gospodarczego „Gazety Wyborczej” i wicenaczelną „Wysokich Obcasów”. Zbigniew Pendel z dziennikiem Agory związany był od 1995 roku. O powodach swojego odejścia nie chce mówić.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. Wyborcza.pl zanotowała 7,56 mln realnych użytkowników i 67,47 mln odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W „Gazecie Stołecznej” na razie bez nowego naczelnego, obowiązki Aleksandry Sobczak przejmują jej zastępcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl