SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W jakich godzinach najlepiej publikować na Facebooku?

Serwis Sotrender przygotował raport, który wskazuje, w jakich godzinach marki publikują posty na swoich fanpage’ach oraz jak wpływa to na aktywność użytkowników.

W jakich godzinach najlepiej publikować na Facebooku?

Z badania wynika, że większość polskich komercyjnych stron na Facebooku jest najaktywniejsza w godzinach roboczych, a więc od 9 do 17. Administratorzy publikują najwięcej postów w okolicach południa, począwszy od 11, a na 15 skończywszy. Punkt kulminacyjny przypada również na godzinę 20, kiedy pojawia się znacząca liczba treści.

Jak podają twórcy raportu, posty w godzinach 17-21, pojawiały się na 2373 z 3126 stron, czyli 75,9 proc. Większa liczba fanpage’y, bo 2576 z 3126 (82,4 proc.) przejawiała aktywność w godzinach porannych, od 7 do 11.

Okazuje się, że aktywność użytkowników rośnie nie tylko w czasie publikacji nowy wpisów, ale również w pozostałych godzinach. Jest to szczególnie widoczne między 17 a 19, kiedy liczba postów publikowanych przez administratorów spada.

Wiele różnych czynników wpływa na to, czy użytkownicy są aktywni - począwszy od wieku, wykształcenia oraz płci, a na konsekwencji administratorów w publikowaniu postów o danych godzinach.  Ta jest natomiast uzależniona od profilu marki. Badanie wskazuje, że na stronach banków największą aktywność widać o godz. 11, na tych o macierzyństwie w godz. 9 i 10, z kolei na fanpage’ach poświęconych alkoholom wysokoprocentowym ok. godz. 20.

Najwięcej czasu na zdobycie 75 proc. komentarzy potrzebują wpisy opublikowane późnym wieczorem (21-23), ale znacząco dłużej żyją również posty z godzin porannych (7-8).

Pełną treść raportu można znaleźć na blogu Sotrender pod tym adresem.

Badanie obejmuje ponad 163 tys. postów opublikowanych w lipcu 2013 r. na 3126 polskich, komercyjnych stronach na Facebooku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W jakich godzinach najlepiej publikować na Facebooku?

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
8bitoldschool
Nic dziwnego, w pracy zamiast pracować siedzimy na fb, po powrocie do domu i zjedzeniu obiadu zasiadamy do fb...takie życie :)
10 8
odpowiedź