SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W kwietniu import używanych aut wzrósł o 22,7 %

W kwietniu import używanych samochodów wzrósł w porównaniu z marcem o 22,7%. Ilość sprowadzonych aut wyniosła 62.824 sztuk.

Od początku roku ilość samochodów sprowadzonych z zagranicy wyniosła 192 199 sztuk, co oznacza 29,1 proc. spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku – podała firma Samar, monitorująca rynek motoryzacyjny.

„Obserwowany względny wzrost poziomu importu związany jest m.in. ze znacznym obniżeniem od 15 kwietnia opłaty za kartę pojazdu (o 425 zł), co ma znaczenie szczególnie w przypadku najtańszych aut, a także publikacja informacji na temat nowego podatku ekologicznego, który ma zastąpić obowiązujący podatek akcyzowy. Podatek ten w obecnie proponowanej postaci zdecydowanie zmniejszy opłacalność sprowadzania starszych aut” – czytamy w raporcie.

Samochody sprowadzone w kwietniu nie wpłynęły na zmianę kolejności poszczególnych marek klasyfikowanych w czołówce listy rankingowej.

Niezmiennie od lat największa popularnością cieszy się Volkswagen. W ciągu czterech miesięcy 2006 roku sprowadzono 42 074 auta tej marki.

Druga pozycję zajmuje Opel (33 173 sztuki). Trzecia pozycja należy do Forda. W ciągu czterech miesięcy sprowadzono do Polski 19 870 samochodów tej marki.

Czwarte miejsce w rankingu należy do Audi (14 381 samochodów), a pierwszą piątkę zamyka Renault. Od stycznia do kwietnia sprowadzono 11 974 auta tej marki.

W porównaniu do marca, kwiecień przyniósł kolejną, tym razem niekorzystną zmianę z strukturze wiekowej importu używanych aut.

W kwietniu udział samochodów w okresie eksploatacji przekraczającym 10 lat zwiększył się o ponad 4 % w porównaniu z marcem, osiągając poziom 62,7 %. Udział samochodów młodszych, w wieku od 4 do 10 lat zmniejszył się w stosunku do marca o 4,5 % do wartości 31,5%, natomiast samochody eksploatowane nie dłużej, niż 4 lata, stanowiły w kwietniu 5,7 % wszystkich sprowadzanych aut, o 1,4 % mniej.

Spośród wszystkich samochodów sprowadzonych do Polski w okresie styczeń-kwiecień 2006 roku największą popularnością cieszyły się samochody wyprodukowane w 1995 roku..

Dołącz do dyskusji: W kwietniu import używanych aut wzrósł o 22,7 %

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl