SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Szwajcarii drony zaczęły zastępować listonoszy (wideo)

Szwajcarska poczta zaczęła testowo wykorzystać drony do dostarczania przesyłek - na razie niewielkich paczek przenoszonych na małe odległości. Szwajcarzy planują komercyjne wdrożenie usługi najszybciej za pięć lat.

Article

W program testowy zaangażowane są trzy podmioty - szwajcarska poczta, Swiss WorldCargo (zajmujący się frachtem oddział linii lotniczych Swiss International Air Lines) oraz produkująca drony amerykańska firma Matternet.

W komunikacie zapowiedziano, że wprowadzenia dostaw przesyłek realizowanych przez drony nie należy spodziewać się wcześniej niż za 5 lat, konieczne jest bowiem pokonanie przeszkód technicznych, a także stworzenie odpowiednich regulacji prawnych pozwalających na korzystanie z dronów w roli listonoszy. Szwajcarska poczta podkreśla także, że w początkowym okresie pojazdy latające będą angażowane do dostarczania poczty w trudno dostępnym terenie, a także w przypadkach, gdy wymagana jest dostawa w szybkim czasie.

W ramach testów wykorzystywane są drony o nazwie ONE produkowane przez Matternet. Maszyny po pełnym naładowaniu baterii są w stanie przetransportować przesyłkę o wadze nieco ponad 1 kg na odległość nie przekraczającą 10 km. Komunikat podkreśla, że właśnie niewielka pojemność akumulatorów jest jednym z najpoważniejszych technologicznych wyzwań na drodze do komercyjnego wprowadzenia dronów jako środków dostarczających pocztę.

Szwajcarska poczta nie jest jedynym podmiotem, który zamierza wykorzystywać samoloty bezzałogowe do logistyki. Wcześniej podobne próby zapowiadał Google, a także Amazon. Jednak w Stanach Zjednoczonych planowane przepisy być może nie pozwolą na komercyjne wykorzystywanie dronów do celów transportowych (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Szwajcarii drony zaczęły zastępować listonoszy (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Mała bombka dla sąsiada? Musi być naprawdę duży nadzór nad takimi usługami.
8 8
odpowiedź