SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wajda, Holland i Machulski wspierają kanał Stopklatka TV

Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski znaleźli się w radzie programowej kanału Stopklatka TV, który ubiega się o miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Wajda, Holland i Machulski wspierają kanał Stopklatka TV

Rada programowa ma czuwać nad „nad wysoką jakością i atrakcyjnością oferty stacji”, którą zamierzają uruchomić wspólnie Kino Polska TV (właściciel stacji Kino Polska i portalu Stopklatka.pl) i grupa Agora.

- Telewizja Kino Polska zrobiła dużo dobrego dla polskiej kinematografii, a projekt Stopklatka TV ma olbrzymi potencjał. Stąd moja decyzja o wejściu w skład rady programowej kanału - wyjaśnia Andrzej Wajda, który został przewodniczącym rady programowej Stopklatki TV.

- Widzowie chcą oglądać wartościowe filmy, ale w telewizji poza płatnymi kanałami dostają głównie produkty klasy B - dodaje Juliusz Machulski, ale zaznacza: - Z drugiej strony, filmowa telewizja nie może być adresowana do wąskiej grupy pasjonatów: dobre kino to nie znaczy kino niszowe, offowe.

Stopklatka TV nadawać ma polskie i zagraniczne filmy fabularne, dokumentalne i animowane. Stacja pokazywać będzie również programy publicystyczne i edukacyjne, wywiady z twórcami, relacje z festiwali. Dodatkowo kanał oferować będzie serwisy działające w ramach telewizji hybrydowej, które pozwolą na ekranie telewizora przeczytać informacje o filmie czy dyskutować o produkcji z innymi widzami.

Jak informował ostatnio Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, konkurs na nadawanie w ramach MUX-1 może zostać rozstrzygnięty już na przełomie maja i czerwca br. (więcej na ten temat). O miejsce dla stacji filmowej ubiegają się także Telewizja Polsat, TV Film i Mediasat (Kino 5). Wybrany kanał rozpocznie nadawanie naziemne w przyszłym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wajda, Holland i Machulski wspierają kanał Stopklatka TV

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alecsandro
ktoś jeszcze ma wątpliwości . kto dostanie koncesję na kanał filmowy
odpowiedź
User
hinc
ale republika bananowa ...

Ciekawe czy Wajdzie i Machulskiemu przejdzie przez gardło właśnie stwierdzenie o republice skoro sam ją tworzy
odpowiedź
User
janka
i co? dostaną! przecież są wielbicielami tuskolandii!
odpowiedź
User
privat
ech, Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski... i pomyśleć, że kiedyś miałem do nich dużo szacunku...
odpowiedź
User
rEx
wszycy tylko nie Polsat z jakimś kolejnym szmirowatym kanałem....................proszę KRRiTV dajcie komu kolwiek tą koncesję ale nie Polsatowi
odpowiedź