SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł wieloletni dziennikarz TVP Łódź

Nie żyje Waldemar Wiśniewski - dziennikarz i reportażysta przez 35 lat związany z TVP Łódź. Miał 69 lat.

Waldemar Wiśniewski, fot. TVP Łódź Waldemar Wiśniewski, fot. TVP Łódź

Waldemar Wiśniewski zmarł w nocy z czwartku na piątek. - Mentor, ale przede wszystkim życzliwy kolega i dobry człowiek. Takim Cię zapamiętamy Waldku - napisano w serwisie internetowym TVP Łódź.

Z TVP Łódź Waldemar Wiśniewski był związany od 1989 roku. Był reporterem, publicystą, przygotowywał reportaże i programy, m.in. o tematyce historycznej. Kilkadziesiąt jego reportaży wyemitowano w kanałach ogólnopolskich TVP.

Wiśniewski współpracował też z TVP Polonia (razem z Romanem Graczykiem i Zbigniewem Natkańskim tworzył cykl „Świadkowie Nieznanych Historii”) oraz „Magazynem Ekspresu Reporterów” .

Waldemar Wiśniewski w TVP Łódź i TVP Polonia

- To był dziennikarz twardy, dążący do celu. Konsekwentny do bólu. Miał wyczucie, umiał rozmawiać z ludźmi i jak to się mówi tematy go się trzymały. Był reportażystą z krwi i kości - podkreślił Hubert Bekrycht, sekretarz generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Waldemar Wiśniewski ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim, od prof. Aleksandra Kamińskiego otrzymał propozycję pozostania na uczelni. - Waldek wybrał jednak dziennikarstwo. Praca w TVP3 Łódź to wiele programów i cykli m. in. Świadkowie Nieznanych Historii, gdzie przypomniał ludzi i wydarzenia o których nie chciano pamiętać lub celowo pomijano Dotyczyło to pokolenia II wojny światowej walki z komunizmem czy pokolenia Solidarności - przypomniał Zbigniew Natkański, prezes łódzkiego oddziału SDP.

- Za swoją pracę został nagrodzony m.in. w XXI konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za film dokumentalny „Powrót realisty. Stanisław Mikołajczyk”, a także cykl trzech reportaży: „Stary młynarz ze Zgierza”, „To mnie kręci” i „Marzyciele”. Otrzymał także nagrodę za reportaż pt. „Wyróżnij się albo zgiń” na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu - podało w mediach społecznościowych Muzeum Dzieci Polskich.

W latach 70. i 80. Waldemar Wiśniewski pracował w prasie branżowej, m.in. w tygodnikach o gospodarce i przemyśle włókienniczym. Napisał książkę „Filmówka” o słynnej łódzkiej szkole artystycznej oraz materiał „Kto tu wpuścił dziennikarzy ”o strajku w Stoczni Gdańskiej.

W 2022 roku Wiśniewski został odznaczony przez Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Dołącz do dyskusji: Zmarł wieloletni dziennikarz TVP Łódź

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia
Nie oglądam TVP Łódź
5 12
odpowiedź
User
So what?
Basia czemu służy ten komentarz? I wiele, wiele innych pod różnymi nickami i artykułami? Kogo to interesuje? I po co tu w takim razie bywasz?
5 0
odpowiedź