SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Walmart i Tesco będą dostarczać zakupy dronami. Niedługo testy rozwiązania

Dwie sieci supermarketów - amerykańska Walmart i brytyjska Tesco zapowiedziały testy dostarczania zakupionych towarów do klientów za pomocą dronów. Obie firmy mają partnerów posiadających odpowiednie uprawnienia, próby będą ograniczone do Północnej Karoliny oraz wybranych obszarów Irlandii.

Article

Nowy sposób dostarczania przesyłek do odbiorców za pomocą dronów wchodzi w kolejną fazę, w której biorą udział najwięksi sprzedawcy oferujący zakupy za pośrednictwem internetu.

Pierwszy był Amazon, który na początku września br. uruchomił pilotażowy program używania dronów do realizowania dostaw zakupów po uzyskaniu zezwolenia od amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA).

Walmart rusza z testami

Teraz rozpoczęcie testów z wykorzystaniem dronów zapowiedziała także największa sieć supermarketów w USA – Walmart. Pilotażowy program dostarczania przez bezzałogowe pojazdy latające przesyłek do klientów będzie realizowany we współpracy z firmą Flytrex, która uzyskała odpowiednią zgodę od FAA.

Czytaj także: Orange i Ericsson przetestują 5G do łączności z dronami. Partnerem Instytut Łączności

Próby będą prowadzone w Karolinie Północnej w okolicach miasta Fayetteville, w którym funkcjonuje jeden ze sklepów Wallmarta. W testach zostanie wykorzystany dron zdolny przenieść ładunek o wadze ok. 3 kg na odległość do 5 km z maksymalną prędkością 50 km/h. W ten sposób mają być dostarczane do klientów przede wszystkim drobne zakupy spożywcze i drogeryjne.

Walmart zaznacza, że na razie pilotaż ma przede wszystkim dostarczyć firmie dane na temat tego jak nowy system dostaw sprawdza się w praktyce i jakich udoskonaleń będzie wymagał. Na razie nie wiadomo kiedy rozwiązanie może zostać wdrożone w szerszym zakresie.

Tesco spróbuje w Irlandii

Drugim dużym podmiotem startującym z testami dronów w roli dostawców zakupów  jest brytyjska sieć Tesco. Partnerem Tesco w próbach, które mają się rozpocząć niebawem jest brytyjska firma Manna działająca w segmencie produkcji dronów.

Testy zapowiedziane przez Tesco zostaną przeprowadzone w wybranych regionach Irlandii, tam bowiem Manna ma odpowiednią licencję na używanie dronów do dostaw.

Zgodnie z planem w ramach pilotażu dostarczane będą drobne zakupy spożywcze, a czas realizacji jednego zamówienia jest szacowany na 30 do 60 minut. Podobnie jak Walmart, Tesco na razie nie jest w stanie określić kiedy zacznie szeroko wykorzystywać drony do obsługi swoich klientów.

Czytaj także: UPS wprowadzi drony do dostarczania przesyłek. Przewoźnik utworzył w tym celu spółkę UPS Flight Forward

Dołącz do dyskusji: Walmart i Tesco będą dostarczać zakupy dronami. Niedługo testy rozwiązania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl