SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wanda Rapaczyńska zrezygnowała, Bartosz Hojka nowym prezesem Agory

Bartosz Hojka został nowym prezesem Agory. Zastąpił Wandę Rapaczyńską, która po ośmiu miesiącach kierowania zarządem medialnej spółki, odchodzi z Agory.

Wanda Rapaczyńska, prezes Agory Article

- Kiedy zwróciliśmy się do Wandy Rapaczyńskiej o powrót do zarządu Agory, powierzyliśmy jej m. in. skomponowanie składu nowego zarządu spółki i znalezienie następcy. To zadanie wykonała nawet wcześniej niż oczekiwaliśmy i ze znakomitym skutkiem - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Agory Andrzej Szlęzak.

- Wierzę, że udało się stworzyć zespół utalentowanych menadżerów młodego pokolenia i wyłonić lidera, który ma wszelkie kwalifikacje, aby z sukcesem poprowadzić Agorę w przyszłość. Stery firmy są w rękach energicznych, mądrych i kompetentnych ludzi - skomentowała Wanda Rapaczyńska.

- Wypracowaliśmy solidny plan działania na następne lata, w który wierzę i który traktuję jako osobiste zobowiązanie. Mam znakomitych kolegów zarówno w zarządzie, jak i w całym zespole Agory, jestem przekonany że wspólnie ten plan zrealizujemy. Agora to wyjątkowa spółka o niezwykłym dorobku i dziedzictwie, z którymi się utożsamiam - stwierdził nowy prezes Agory Bartosz Hojka.

W zeszłym tygodniu Agora ujawniła priorytety na najbliższe lata. Są nimi transformacja działalności prasowej, wejście na rynek telewizyjny, wzrost rentowności kluczowych biznesów oraz optymalizacja kosztów usług wspólnych (więcej na ten temat).

Bartosz Hojka pełni funkcję członka zarządu Agory od 28 czerwca 2013 r. W spółce pracuje od 1998 r. W 2005 r. został szefem segmentu Radio. Jak podaje Agora, jego zasługą jest istotna poprawa kondycji finansowej i rozwój działalności radiowej. Wprowadził na rynek markę Złote Przeboje, obejmującą kilkanaście radiostacji w całej Polsce. Bartosz Hojka był również autorem projektu wejścia Agory na rynek telewizyjny i odegrał kluczową rolę w uzyskaniu przez spółkę Stopklatka koncesji na kanał filmowy. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim.

Wanda Rapaczyńska związana była z Agorą niemal od początku jej istnienia, w latach 1998-2007 pełniła funkcję prezesa spółki. Po odejściu z zarządu była doradcą, a potem członkiem rady nadzorczej Agory. W lutym ub.r. została oddelegowana do zarządu spółki po tym jak nagle ze stanowiska prezesa Agory zrezygnował Piotr Niemczycki. W lipcu ub.r. została prezesem nowo wybranego zarządu firmy.

Agora jest wydawcą „Gazety Wyborczej”, „Metra” i kilku magazynów, właścicielem kilku stacji radiowych, portalu Gazeta.pl, a także sieci kin Helios i firmy reklamy zewnętrznej AMS. Jest też współudziałowcem naziemnej stacji telewizyjnej Stopklatka TV.

Zarząd Agory: Grzegorz Kossakowski, Bartosz Hojka, Tomasz Jagiełło, Robert Musiał

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wanda Rapaczyńska zrezygnowała, Bartosz Hojka nowym prezesem Agory

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ale jaja ;)
17 9
odpowiedź
User
dex
"Jego zasługą jest istotna poprawa kondycji finansowej i rozwój działalności radiowej." - Rozwój Tok FM i Roxy FM (obecnie Rock Radio) widać gołym okiem ;)
21 11
odpowiedź
User
???
Czyli będzie mniej o księżach i gender, czy są to tematy ponadczasowe?
39 11
odpowiedź
User
EKONOMIA
Kłamstwa "Gazetki Ludu" przestały się opłacać?
42 11
odpowiedź
User
demi
Odnośnie Agory to zawsze kojarzy mi się takie oto powiedzenie "pycha kroczy zaraz przed upadkiem"
39 9
odpowiedź