SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

WARC obniża prognozę wzrostu rynku reklamowego do 4,8 proc., ostro w dół Rosja

Światowe Stowarzyszenie Badań nad Reklamą WARC obniża o pół punktu procentowego prognozy tempa wzrostu światowego rynku reklamy w 2015 roku. Znacznie bardziej spadł prognozowany wzrost branży w Rosji.

Article

WARC prognozuje, że w 2015 roku globalny rynek reklamowy wzrośnie o 4,8 proc. a nie jak wcześniej szacowano o 5,3 proc. To skutek kilku czynników, m.in. spowolnienia wzrostu gospodarczego na niektórych rynkach azjatyckich, sytuacji na Ukrainie czy ryzyka stagnacji gospodarczej w strefie euro.

Także niepewna sytuacja polityczna w Rosji, słaby rubel i coraz niższe ceny ropy wpływają niekorzystnie na sytuację na rynku reklamy. W związku z tą sytuacją reklama w Rosji wzrośnie w przyszłym roku zaledwie o 2 proc., a nie jak wcześniej zakładano - o 7,2 proc. Zdaniem analityków WARC rosyjski rynek reklamowy po wielu latach dwucyfrowych wzrostów, w tym roku ma szansę na wzrost na poziomie 1,8 proc.

Według WARC największe wzrosty wydatków reklamowych odnotują w przyszłym roku Indie (15,1 proc.) oraz Chiny (10,1 proc.). Prognozy wzrostu dla Brazylii zredukowano z 4,3 do 3,7 proc. . Trzecim najszybciej rosnącym rynkiem reklamowym świata w przyszłym roku będzie Wielka Brytania z 6,9 proc. wzrostu.

Według prognoz ZenithOptimedia polski rynek reklamowy w 2015 roku ma wzrosnąć o 3,1 proc., a rynek globalny - o 4,9 proc. (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: WARC obniża prognozę wzrostu rynku reklamowego do 4,8 proc., ostro w dół Rosja

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl