SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warner Bros Discovery po protestach twórców zmienia decyzję ws. programu dla scenarzystów i reżyserów

Warner Bros Discovery zmienia decyzję w sprawie programu dla scenarzystów i reżyserów Warner Bros Writers' Workshop. Nie zostanie on wbrew wcześniejszym zapowiedziom zamknięty.

Warner Bros Writers' Workshop na amerykański m rynku rozrywkowym działa od ponad 40 lat. Teraz poszukujący oszczędności Warner Bros Discovery postanowił go jednak zamknąć, co spotkało się z ostrą reakcją społeczności twórców.

Warner Bros Writers' Workshop utrzymany

Program miał zostać zakończony po edycji 2022/23. Przez dziesięciolecia ułatwiał start kariery w branży filmowej scenarzystom i reżyserom z grup niedoreprezentowanych - kobietom, mniejszościom etnicznym, osobom niebiałym. Dlatego też przeciwko zamknięciu Warner Bros Writers' Workshop zaprotestowała amerykańska gildia reżyserów. Directors Guild of America (DGA) oświadczyła, że "nie będzie stać bezczynnie, podczas gdy WBD stara się cofnąć dekady postępu dla kobiet i reżyserów kolorowych" stwierdzono.

- Ten ważny program ma na celu promowanie inkluzywnych praktyk zatrudniania różnorodnych talentów i kończy się tym, że uczestnikom programu zapewniono możliwość wyreżyserowania odcinka show telewizyjnego. Program ten, a także inne jemu podobne, są niezbędne w budowaniu  inkluzywnej kadry reżyserskiej w przemyśle rozrywkowym - podkreśliła DGA.

W następstwie tego i innych protestów ze strony przedstawicieli branży filmowej, Warner Bros Discovery postanowiło utrzymać warsztaty Warner Bros Writers' Workshop. Od kolejnej edycji będą podlegać jednostce WBD Diversity, Equity and Inclusion (DEI), pod nadzorem Asifa Sadiqa, globalnego prezesa koncernu ds. różnorodności, równości i inkluzywności.

Uczestnicy warsztatów Warner Bros Writers' Workshop poznają na nich "pełen proces reżyserii serialowej, od przygotowań, poprzez współpracę z aktorami i ekipą na planie, aż po postprodukcję". Z kolei najlepsi początkujący scenarzyści na zakończenie programu spotykają się z kierownictwem Warner Bros. Television i prezentują im swoje pomysły na seriale, które koncern często decyduje się produkować. Twórcy stawiający pierwsze kroki w  branży szkolą się w programie pod okiem reżyserów, scenarzystów i showrunnerów, takich jak Jeff Astrof ("Trial & Error"), Marc Cherry ("Gotowe na wszystko"), Aaron Rahsaan Thomas ("S.W.A.T."), Jenna Bans ("Good Girls") i Joe Henderson ("Lucyfer").

W drugim kwartale Warner Bros. Discovery zanotował 9,83 mld dolarów przychodów (rok wcześniej samo Discovery miało 3,06 mld dolarów), z czego 4,84 mld dolarów z dystrybucji, 2,72 mld dolarów z reklam, a 2,06 mld dolarów z bezpośredniej sprzedaży treści.

W ujęciu pro forma (czyli porównując z łącznymi wynikami Discovery i WarnerMedia przed rokiem) wpływy zmalały o 3 proc. - z 11,21 do 10,82 mld dolarów. Firmie zaszkodził silny kurs dolara, bez uwzględnienia zmian kursów walutowych spadek przychodów wyniósł 1 proc.

Dołącz do dyskusji: Warner Bros Discovery po protestach twórców zmienia decyzję ws. programu dla scenarzystów i reżyserów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
urzekła mnie ta historia
odpowiedź