SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jamie Friend szefem WarnerMedia w Europie Północnej i Środkowo-Wschodniej

Związany z amerykańskim koncernem od 8 lat Jamie Friend został szefem WarnerMedia na region Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej. Menadżer będzie jednocześnie dalej dyrektorem finansowym firmy w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Friend będzie odpowiedzialny za opracowanie strategii WernerMedia w regionie, obejmującej dystrybucję kinową, lokalne produkcje, licencjonowane treści, sprzedaż reklam i dystrybucję kanałów telewizyjnych oraz platform streamingowych. Koncern poinformował też, że Sylvia Rothblum została szefem WarnerMedia w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Do tej pory zarządzała jedynie dystrybucją firmy w krajach niemieckojęzycznych. Z WarnerMedia Rothblum jest związana od 20 lat. Pierre Branco to z kolei nowy szef koncernu we Francji i krajach Beneluksu. Menadżer dalej będzie też koordynować działania koncernu w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Branoc jest związany z firmą od 15 lat.

Zobacz także: WarnerMedia porządkuje portfolio swoich kanałów. Kanały TNT zmienią się w Warner TV

- Sylvia, Pierre i Jamie to sprawdzeni menadżerowie i liderzy z wyjątkową wiedzą strategiczną i głębokim zrozumieniem naszej działalności. Przynoszą pasję do naszych ukochanych marek oraz uznanie dla silnych relacji z naszymi partnerami dystrybucyjnymi. Ich niesamowita sprawność biznesowa pomoże w dalszym rozwoju i innowacyjności naszej firmy na ważnych rynkach - mówi Priya Dogra, prezes WarnerMedia w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji z wyłączeniem Chin.

Fuzja WarnerMedia z Discovery

Miesiąc temu koncerny WarnerMedia i Discovery ogłosiły fuzję. Nowy koncern, który po niej powstanie ma nosić nazwę Warner Bros. Discovery. Prezesem nowego podmiotu ma zostać David Zaslav, obecnie CEO w Discovery. Skorygowany zysk EBITDA połączonych firm w 2023 roku ma sięgnąć 14 mld dolarów, wobec 12 mld dolarów ich łącznej skorygowanej EBITDA w ub.r. Synergie kosztowe są prognozowane na ponad 3 mld dolarów.

Koncern obecny na 220 rynkach, w Polsce posiada ponad 20 kanałów

Koncern powstały w efekcie fuzji będzie obecny w ponad 220 krajach i 50 obszarach językowych. Jego biblioteka wideo będzie liczyć ponad 200 tys. godzin. W Polsce z koncernem będą związane m.in. TVN, TVN7, TTV, TVN24, TVN24 Bis, TVN Turbo, TVN Style, TVN Fabuła, HBO, HBO 2, HBO 3, Discovery Channel, Discovery Science, Animal Planet, TLC, DTX, ID, Travel Channel, Cartoon Network, Boomerang, Eurosport, Eurosport 2, HGTV, Food Network, Cinemax, Cinemax 2. Ponadto platformy streamingowe HBO Go (w przyszłości HBO Max), Player i TVN24 Go.

Dołącz do dyskusji: Jamie Friend szefem WarnerMedia w Europie Północnej i Środkowo-Wschodniej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl