SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Warta na sprzedaż za 1,5 mld zł? Zainteresowane ponad 10 firm

Zainteresowanie zakupem 100% akcji Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta wyraziło ponad dziesięć firm, wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej". Według niej, analitycy szacują wartość ubezpieczyciela na 1,0-1,5 mld zł.

Warta na sprzedaż za 1,5 mld zł? Zainteresowane ponad 10 firm

"- Zainteresowanie wyraziło ponad dziesięć firm, otrzymały już wstępne informacje, teraz czekamy na podpisanie umów o poufności. - mówi osoba zbliżona do transakcji" - czytamy w gazecie.

"Zainteresowani kupnem Warty są: Axa, Generali, HDI­Asekuracja, VIG oraz Allianz. Dzięki zakupowi polskiej spółki na nasz rynek może wrócić także szwajcarski Zurich lub zadebiutować japońskie Sompo. Finał transakcji najwcześniej w styczniu" - napisała także gazeta.

Według "Rz", negatywnie na wycenie Warty zaważy silne połączenie biznesu życiowego spółki ze sprzedawanym osobno Kredyt Bankiem.

W lipcu Komisja Europejska wydała zgodę na włączenie przez belgijską grupę KBC sprzedaży większościowych pakietów akcji Kredyt Banku i TUiR Warta do planu naprawczego w zamian za zgodę na rezygnację m.in. z pierwotnej oferty publicznej czeskiego banku CSOB i węgierskiego K&H Banku.

KBC Bank (podmiot należący do KBC Group) ma obecnie 80% akcji Kredyt Banku. Grupa KBC ma też 100% akcji TUiR Warta.

  • Więcej informacji:
  • Warta
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Warta na sprzedaż za 1,5 mld zł? Zainteresowane ponad 10 firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl