SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Washington Post” ma nowego CEO, zwolni do 10 proc. pracowników

William Lewis, były CEO Dow Jones i wydawca „The Wall Street Journal”, otrzymał nominację na prezesa i wydawcę dziennika „The Washington Post”. Wydawca planuje cięcie zatrudnienia o 10 proc., pracę straci nawet 940 osób. 

William Lewis ma objąć swoje obowiązki  2 stycznia 2024 r., zastępując Patty Stonesifer, która  tymczasowym kierowała redakcją od czerwca.  
Lewis jest  założycielem, dyrektorem generalnym i wydawcą The News Movement, medium skierowanego do młodych czytelników z pokolenia Z.

Wcześniej był dyrektorem generalnym Dow Jones, w latach 2014-2020 wydawcą „The Wall Street Journal”. Był także dyrektorem kreatywnym News Corp i dyrektorem generalnym grupy News Corp w Wielkiej Brytanii.

Pod jego kierownictwem „The Daily Telegraph” w 2010 r. zdobyła tytuł Brytyjskiej Gazety Roku podczas British Press Awards. Lewis został uznany za Dziennikarza Roku w tym samym konkursie za śledztwo w sprawie wydatków poselskich.

Straty „Washington Post

Wydawca „Washington Post” przewiduje, że zakończy rok stratą w wysokości 100 milionów dolarów. Kierownictwo chce zmniejszyć zatrudnienie o około 10 proc. To oznacza, że z newsroomem ma się pożegnać do około 940 dziennikarzy. 

Na początku października właściciel „The Post” ogłosił plan dobrowolnych odejść dla wybranych pracowników, co miało zredukować zatrudnienie o około 240 osób. 

Zarząd najstarszego dziennika w USA podał, że wcześniejsze prognozy  dotyczące ruchu na stronie internetowej, liczby subskrypcji i przychodów z reklam na dwa ostatnie lata oraz do 2024 r. były “zbyt optymistyczne”. 

Właścicielem „Washington Post”  jest miliarder Jeff Bezos, założyciel Amazona. 

Dołącz do dyskusji: „Washington Post” ma nowego CEO, zwolni do 10 proc. pracowników

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dlg
To tyle z mówienia ekspertów, że gazety będą utrzymać się z subskrypcji w internecie zamiast papierowych wydań.
0 0
odpowiedź
User
hehe
To tyle z mówienia ekspertów, że gazety będą utrzymać się z subskrypcji w internecie zamiast papierowych wydań.


i jak wydawnictwa książkowe z -booków, i jak studia filmowe ze streamingu.......
0 0
odpowiedź