SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Greg Burke zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Watykanu, zastąpi go Alessandro Gisotti

Papież Franciszek przyjął rezygnacje z pełnionych funkcji złożone przez rzecznika prasowego Watykanu Grega Burke’a i jego zastępczynię Palomę Garcię Ovejero. Tymczasowo obowiązki rzecznika Stolicy Apostolskiej przejął Alessandro Gisotti.

Greg Burke, fot. Catholic News Service Article

Greg Burke o rezygnacji swojej i Palomy Garcii Ovejero nie poinformował w poniedziałek na Twitterze. Nie podał powodów, zaznaczył natomiast, że najlepiej, jeśli papież Franciszek powoła od razu nowe osoby do zespołu odpowiadającego za kontakty z mediami.

Burke podziękował papieżowi oraz podkreślił, że siedem lat pracy w Stolicy Apostolskiej było dla niego fascynującym doświadczeniem,

Jednocześnie poinformowano, że Franciszek przyjął rezygnacje Grega Burke’a i Palomy Garcii Ovejero.

Papież tymczasowo na stanowisko rzecznika prasowego Watykanu powołał Alessandra Gisottiego, który poprzednio był koordynatorem mediów społecznościowych w dykasterii ds. komunikacji. Jesienią 2018 roku Gisotti był członkiem komisji ds. informacji synodu o młodzieży.

W latach 2000-2017 pracował jako dziennikarz w Radiu Watykańskim. Wykłada teorię i technikę dziennikarstwa w Instytucie Pastoralnym „Redemptor Hominis” Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

Burke był rzecznikiem Watykanu przez 2,5 roku

Greg Burke funkcję rzecznika prasowego i dyrektora biura prasowego Watykanu objął w sierpniu 2016 roku.

W Stolicy Apostolskiej pracował od 2012 roku, był m.in. wicedyrektorem biura prasowego oraz doradcą sekretariatu stanu ds. kontaktów z mediami.

Wcześniej Burke przez ponad 10 lat był korespondentem Fox News w Watykanie. Pracował również jako rzymski korespondent magazynu „Time” oraz w agencjach informacyjnych UPI i Reuters.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Greg Burke zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Watykanu, zastąpi go Alessandro Gisotti

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl