SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Wawa Non Stop” gromadzi milion widzów, TVN stracił połowę widowni

Po czterech tygodniach emisji telenoweli “Wawa Non Stop” jej średnia oglądalność to około milion widzów, czyli połowa tego, ile TVN gromadził rok wcześniej w tym paśmie. Serial daje stacji czwarte miejsce w rynku telewizyjnym.

“Wawa Non Stop” gromadzi milion widzów, TVN stracił połowę widowni

Serial “Wawa Non Stop” w TVN oglądać można w dni powszednie o godz. 18.00. W okresie od 2 do 26 września br. średnia oglądalność produkcji wyniosła 990 tys. widzów, co przełożyło się na 9,62 proc. udziału w grupie 4+ - pokazują dane Nielsen Audience Measuerment przygotowane dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Ten wynik dał TVN dopiero czwarte miejsce w całym rynku telewizyjnym. Zdecydowanym liderem pasma jest Polsat, który nadając “Pierwszą miłość” i “Wydarzenia”, ma 19,59 proc. udziału. Na drugiej pozycji znajduje się Dwójka (“Panorama”, “Sport”, “Pogoda”, “Jeden z dziesięciu”; 13,76 proc.), a na trzeciej - Jedynka (“Klan”, “Świat się kręci”; 12,11 proc.).

Natomiast udział “Wawy Non Stop” w grupie komercyjnej jest wyższy i wynosi 11,64 proc., co zapewnia TVN pozycję wicelidera rynku. Polsat ma jednak ogromną przewagę nad konkurentem, bo jego udział w tej grupie wynosi 23,18 proc. Trzecie miejsce zajmuje TVP2, a czwarte - TVP1.

W analogicznym okresie ub.r. w paśmie telenoweli hybrydowej TVN oglądało aż 1,97 mln osób, a udział stacji wynosił 19,32 proc. w grupie 4+ i 19,21 proc. w 16-49. Stacja nadawała wówczas serial scripted-docu “Ukryta prawda”, który obecnie oglądać można o 15.00 (zobacz, ile osób go ogląda).

 

Wszyscy 4+

16-49

Stacja

AMR

SHR %

SHR %

Polsat

2 017 915

19,59%

23,18%

TVP2

1 417 784

13,76%

9,17%

TVP1

1 247 590

12,11%

7,74%

TVN - Wawa Non Stop

990 710

9,62%

11,64%


Edward Miszczak, członek zarządu TVN ds. programowych, podkreśla, że nie zakładano, iż produkcja okaże się od razu sukcesem stacji. - Takie programy nie zbierają widzów w kilka dni. To ciągle jest serial „na dotarciu”, dotyczy to zarówno bohaterów jak i twórców. Wzmacniamy zespół produkcyjny i pracujemy nad tym, żeby „Wawa” osiągnęła taki poziom, który zadowoli widzów. Na pewno nie straciliśmy wiary w ten serial i w ten gatunek programów - zapewnia Wirtualnemedia.pl Miszczak.

“Wawa Non Stop” opowiada o dziewięciu mieszkańcach pewnego warszawskiego domu, który odziedziczył Maciej, prowadzący komis z rowerami. Serial jest tzw. telenowelą hybrydową. W role poszczególnych bohaterów wcielają się amatorzy wybrani w castingu, ale odtwarzane przez nich postacie mają wiele z nimi wspólnego jeśli chodzi np. o osobowość czy pochodzenie. Akcja toczy się zasadniczo na podstawie napisanego scenariusza, ale odtwórcy ról mają istotny wkład w kształt produkcji, układając np. dialogi.

Produkcja jest autorskim formatem TVN-u. Za produkcję wykonawczą “Wawy Non Stop” odpowiada firma Constatin Entertainment.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Wawa Non Stop” gromadzi milion widzów, TVN stracił połowę widowni

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wawa 24h
Proszę, proszę! Gorzej niz Swiat się kręci! A wszyscy jeździli po programie Młynarskiej. Tylko ze Swiat się kręci jest coraz lepsze i idzie do góry a Wawa, szkoda gadać....
48 31
odpowiedź
User
@bezczelny
Już słyszę Miszczaka, który mówi, że format jest bardzo dobry i on w niego wierzy, ale to zbyt nowatorska produkcja dla polskich widzów :)
79 13
odpowiedź
User
Nicko
To symbol upadku TVNu
69 27
odpowiedź
User
Pati
Powinni dać coś inteligentniejszego, choćby kocham enter
27 25
odpowiedź
User
art
Dno !!!!
48 15
odpowiedź