SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bank Pekao sponsorem strategicznym ,,Wbiegnij na Varso Tower”, wydarzenie odbędzie się w sobotę

W sobotę, 25 maja w Varso Tower odbędzie się kolejna edycja zawodów „Wbiegnij na Varso Tower”. Sponsorem strategicznym sportowego wydarzenia został Bank Pekao S.A.

„Wbiegnij na Varso Tower” to wydarzenie, w ramach którego sportowi amatorzy i profesjonalni zawodnicy zmierzą się ze schodami najwyższego budynku w Unii Europejskiej - Varso Tower, zlokalizowanym przy ul. Chmielnej w Warszawie. Biegacze mają do pokonania prawie 1400 schodów prowadzących na 53. piętro wieżowca. Inicjatywa organizowana jest od 2022 roku. Dotychczas rekordzista wbiegł po schodach na wysokość 230 metrów w 6 minut i 45 sekund.

W tegorocznej edycji wystartuje łącznie około 800 uczestników. Profesjonalni sportowcy i amatorzy będą startowali pojedynczo, co 15 sekund, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Na koniec pojawi się tzw. elita sportowa, czyli najsilniejsi zawodnicy. Wśród nich znajdą się Wai Ching Soh z Malezji i Ryoji Watanabe z Japonii. Ceremonia dekoracji zwycięzców odbędzie się ok. godz. 14.30. Każdy biegacz otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Dla najlepszych zawodników zostały przygotowane także nagrody finansowe i rzeczowe oraz punkty do światowego rankingu Towerrunning.

 

Poza sportową rywalizacją, wydarzenie „Wbiegnij na Varso Tower” ma również wymiar charytatywny. Właściciel i zarządca budynku wspiera osoby poszkodowane na skutek wojny w Ukrainie. Dotychczas Fundacja HB Reavis wpłaciła na ten szczytny cel łącznie 80 tys. złotych na konto Polskiej Akcji Humanitarnej. W tym roku organizatorzy zawodów przekażą na rzecz działań pomocowych darowiznę w wysokości 50 tys. zł.

Bank Pekao S.A. sponsorem strategicznym

Sponsorem strategicznym wydarzenia „Wbiegnij na Varso Tower” został Bank Pekao S.A., który często wspiera tego typu inicjatywy.

Sport jest ważny dla Pekao

Bank Pekao S.A. od lat silnie angażuje się w promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, wspierając różnorodne dyscypliny i wydarzenia sportowe. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. o koszykówce, piłce ręcznej czy zawodach biegowych z serii RUNda Żubra. Bank Pekao organizuje też Pekao Cup, czyli zmagania sportowe dla pracowników, które odbywają się dwukrotnie w ciągu roku, latem i zimą. Bank wspiera również wiele inicjatyw prozdrowotnych, największa z nich to Milove Biegi z Żubrem, co roku budzące zainteresowanie szeregu pracowników.