SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weekendowa „Rzeczpospolita” w całości jako magazyn „Plus Minus”

Sobotnio-niedzielne wydanie „Rzeczpospolitej” (Gremi Media Communication) na stale zostało przekształcone w całości w magazyn „Plus Minus”: jest w nim więcej artykułów publicystycznych, a usunięto sekcje z bieżącymi informacjami.

Article

Weekendowa „Rzeczpospolita” ma teraz charakter magazynu: na okładce nie ma już fragmentów tekstów, tylko całostronicowa grafika. U dołu znajdują się nazwiska publicystów i bohaterów artykułów z danego numeru, natomiast u góry, obok winiety z nazwą dziennika - logo „Plusa Minusa”, a na drugiej stronie - spis treści oraz wstępniak redaktora naczelnego Bogusława Chraboty.

Całe wydanie jest rozszerzeniem „Plusa Minusa”, dotychczasowego weekendowego dodatku „Rzeczpospolitej”. Jest podzielone na kilka sekcji głównych: „Danie tygodnia” (z tematem głównym wydania), „Inne światy” (o zagranicy), „Fasony” (o lifestyle’u), „Lektorium” (o literaturze), „Teka Herodota” (o historii), „Siła wyższa” (o religii i ideach) oraz „Cywilizacja” (o nauce i sporcie).

W wydaniu publikują dotychczasowi autorzy i komentatorzy „Plusa Minusa”, przede wszystkim dziennikarze „Rzeczpospolitej” na czele z szefem tego dodatku Dominikiem Zdortem. Wywiad tygodnia niezmiennie przeprowadza Robert Mazurek, a felietonistami są m.in. Filip Memches, Zdort i Mariusz Cieślik.

Z wydania całkowicie zniknęły teksty informacyjne (z kraju, świata, gospodarki, kultury i sportu). Przypomnijmy, że zmianę tę redakcja „Rzeczpospolitej” zapowiedziała we wrześniu br. (więcej na ten temat).

 

Od kilku miesięcy sobotnio-niedzielne wydanie „Rzeczpospolitej” było zamykane w czwartek wieczorem, a prenumeratorzy otrzymywali je już w piątek. Z kolei od miesiąca e-wydanie każdego numeru dziennika jest udostępniane już o godz. 21 dnia poprzedzającego (przeczytaj o tym więcej).

>>> Przeglądaj wszystkie okładki „Rzeczpospolitej” w naszym dziale Jedynki

Pierwszy raz w nowej formie „Rzeczpospolita” ukazała się w zeszłym weekend, natomiast przez bieżący weekend dostępne jest drugie takie wydanie.

Weekendowa „Rzeczpospolita” tak jak wcześniej liczy ok. 40 stron i kosztuje 3,90 zł. Przy czym wcześniej „Plus Minus” zajmował tylko mniej więcej 20 stron.

W sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 55 162 egz. (według danych ZKDP - zobacz wyniki wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Od kilku lat charakter magazynowy mają weekendowe wydania m.in. „Dziennika Gazety Prawnej” (który nie ukazuje się w soboty) oraz „Gazety Wyborczej” (w jej weekendowym „Magazynie Świątecznym” w sierpniu br. wprowadzona spore zmiany - przeczytaj o tym więcej), przy czym w obu dziennikach nadal ukazują się w weekendy strony z bieżącymi informacjami.

Dołącz do dyskusji: Weekendowa „Rzeczpospolita” w całości jako magazyn „Plus Minus”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
znowu
Mazurek, Skwieciński, Semka, Zdort, Ziemkiewicz, Staniszkis, Zaremba - czyli kolejna konkurencja dla Gazety Polskiej, W sieci, Gościa Niedzielnego i Do Rzeczy.
Który geniusz wpadł na pomysł, że w Polsce jest miejsce dla tylu pro-PISowskich tygodników?
odpowiedź
User
Wróżka
Wróżę systematyczny spadek sprzedaży.
odpowiedź
User
kotv
A mi sie marzy dziennik ukazujący się przez 7 dni. Mógłby być popołudniówka...
odpowiedź