SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Weglarczyk, Pałasiński i Ewart w zespole TVN24 Biznes i Świat

Kanał TVN24 Biznes i Świat 1 stycznia 2014 roku zastąpi TVN CNBC. Nowa stacja otrzyma nowe studio, oprawę i logo, a w jej zespole znajdą się m.in. Maciej Wierzyński, Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk i Jacek Pałasiński.

Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych, fot. TVN/ Krzysztof DubielArticle

TVN24 Biznes i Świat będzie kanałem informacyjno-publicystycznym o tematyce rynkowej i międzynarodowej. - Uruchomienie TVN24 Biznes i Świat jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości treści o tematyce międzynarodowej. Coraz większa grupa widzów dostrzega, jak istotne są nasze powiązania gospodarcze i polityczne z Europą i resztą świata. Jednocześnie na rynku istnieje luka - media elektroniczne oferują bardzo mało relacji z wydarzeń za granicą podawanych z polskiej perspektywy - mówi Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 oraz TVN24 Biznes i Świat.

Zastępcą redaktora naczelnego nowego kanału został Sebastian Podkościelny. W skład kierownictwa stacji wejdą też Rafał Wojda (pokieruje redakcja Biznes) i Jacek Stawiski (będzie szefem redakcji Świat).

Do obecnego grona dziennikarzy biznesowych dołączą znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński.

TVN24 Biznes i Świat będzie także na stałe współpracować z ekspertami zajmującymi się poszczególnymi rejonami świata.

Stacja będzie miała nową oprawę graficzną. Opracowane w jej ramach logo TVN24 Biznes i Świat posiada elementy wspólne z logotypem TVN24. - Nowy projekt opiera się na bardzo dobrze rozpoznawalnej marce TVN24, a równocześnie stanowi o indywidualnym charakterze stacji i wyraźnie obrazuje profil nowego kanału -  mówi Marek Szafarz, dyrektor działu marketingu TVN.

Trwają prace nad budową nowoczesnego studia TVN24 Biznes i Świat. Powstanie ono w lokalizacji dotychczasowego studia TVN CNBC, w wyniku gruntownej przebudowy, zmiany aranżacji i wystroju. Obecnie kanał TVN CNBC nadaje ze studia wirtualnego.

Wizualizacja studia TVN24 Biznes i Świat

O tym, że Grupa TVN planuje zastąpić TVN CNBC nowym kanałem portal Wirtualnemedia.pl informował jako pierwszy w lipcu br. Zdecydowano wtedy o zwolnieniu części zespołu stacji, w tym jej szefa Romana Młodkowskiego (więcej na ten temat). Powodem tej decyzji był fakt, że kanał nie miał oczekiwanych wyników finansowych.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVN CNBC w rynku w październiku br. wyniósł 0,06 proc. (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Weglarczyk, Pałasiński i Ewart w zespole TVN24 Biznes i Świat

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Czyżby Węglarczyk będzie odchodził z Rzepy.
odpowiedź
User
Milena
Wiedzieliście o tej stronce? :
[ http://tinyurl.com/doladowanie-do-telefonu ]
Ja sobie weszłam, wpisałam numer i dostałam doładowanie :D.
Fakt faktem jest tylko jedno na jeden numer :(.
odpowiedź
User
Jan
ja tęsknię za Mikołajem Kunicą ,był idealnym prowadzącym i życzę Panu Mikołajowi sukcesów .
odpowiedź