SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wiadomości” skrytykowały Gazeta.pl za wywiad sugerujący im „granie seksualnym napięciem”

W „Wiadomościach” odpowiedziano na zamieszczony na portalu Gazeta.pl (Agora) w weekend wywiadzie, którym Piotr Osęka wytknął programowi „obsesję erotyczną” i „Granie seksualnym napięciem”. Według materiału „Wiadomości” taka opinia jest całkowicie bezpodstawna.

Article

Opublikowany w weekendowym dziale Gazeta.pl wywiad z Piotrem Osęką, historykiem z Polskiej Akademii Nauk, przeprowadziła Angelika Swoboda. Tekst zatytułowano: „Piotr Osęka: Nowością w ‘Wiadomościach’ TVP jest obsesja erotyczna. Granie seksualnym napięciem ma generować dodatkowe emocje”.

W rozmowie Osęka na początku zaznaczył, że w ogóle nie ogląda Telewizji Polskiej, ale przypadkiem zobaczył materiał o uchodźcach w głównym wydaniu „Wiadomości”. - Nowością, mocno widoczną w „Wiadomościach” i na portalach prawicowych, jest obsesja erotyczna. Uchodźcy nie tylko przyjeżdżają wysadzać się w powietrze, ale też gwałcić i napastować. Faktem jest, że tak samo mówiono przed wojną o Żydach. Mieli być wyjątkowo rozpustni, zepsuci, handlować pornografią i czyhać na chrześcijanki - ocenił historyk.

Stwierdził również, że przekaz „Wiadomości” kojarzy mu się z propagandą hitlerowską, nacjonalizmem okresu międzywojennego i PRL-owskim „Dziennikiem Telewizyjnym”.

W poniedziałkowym głównym wydaniu „Wiadomości” odniesiono się do tych wypowiedzi w materiale „Co autor miał na myśli” Marcina Tulickiego. - „Obsesja erotyczna” i „seksualne napięcie”, które mają wywoływać emocje. To zdumiewająca analiza „Wiadomości”, która pojawiła się na portalu internetowym Agory - wydawcy „Gazety Wyborczej”. Mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: „co autor miał na myśli” - stwierdziła prowadząca Danuta Holecka w zapowiedzi.

W materiale słowa Piotra Osęki skrytykowali ironicznie Rafał Ziemkiewicz i Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” oraz Cezary Krysztopa z Tysol.pl. Przypomniani też, że imigranci byli w ostatnich latach oskarżani o napaści seksualne w Szwecji oraz podczas  nocy sylwestrowej w Kolonii.

Ponadto skrytykowano słowa historyka: „TVP pojawiają się sondy uliczne, w których mieszkańcy małych polskich miast opowiadają, co sądzą o uchodźcach. Wszyscy zgodnie mówią, że to jedno wielkie zagrożenie”. Marcin Tulicki zwrócił uwagę, że „ostatnio opowiadali na przykład mieszkańcy małego polskiego miasta - Poznania”, sprzeciwiając się zapowiedzianemu przez PO sprowadzeniu tam uchodźców.

Wyśmiano zarzut Osęki, że „Grzegorza Schetyny TVP nie pokazuje inaczej niż z diabolicznym uśmiechem”. - Ostatnio przewodniczący największej opozycyjnej wielu powodów do uśmiechu, nawet tego diabolicznego, nie ma - skomentował to Tulicki. Skrytykował również stwierdzenie historyka, że „to się po prostu może skończyć wojną domową, jak w Hiszpanii”.

Przez ostatni rok „Wiadomości” parokrotnie w osobnych materiałach opisywały w negatywnym tonie Agorę oraz „Gazetę Wyborczą” i jej dziennikarzy. Prawie miesiąc temu w programie wytknięto, że spółka zastawiła niedawno swoją siedzibę pod 135 mln zł limitu kredytowego, a członkowie jej zarządu dostali duże premie za ub.r., w którym przeprowadzono zwolnienia grupowe. W styczniu br. poinformowano, że „GW” pod względem sprzedaży została wyprzedzona przez „Super Express”, a w październiku ub.r. - krytycznie opisano działalność publiczną Adama Michnika z okazji jego 70. urodzin.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,18 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” skrytykowały Gazeta.pl za wywiad sugerujący im „granie seksualnym napięciem”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rtvagd
Facet nie ogląda, ale opisał dokładnie wszystko co się dzieje. To chyba wystarczy samo za komentarz.
25 40
odpowiedź
User
olo
Wreszcie ktoś powiedział prawdę.
36 24
odpowiedź
User
luk
rydzykowe sieroty w akcji... żałosne tvpis
31 21
odpowiedź
User
wieprz
oddajcie moje koryto !!!
14 14
odpowiedź
User
Janek
Erotyczne napięcie - to Holecka potrafi robić...
16 15
odpowiedź