SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Wiadomości” skrytykowały Gazeta.pl za wywiad sugerujący im „granie seksualnym napięciem”

W „Wiadomościach” odpowiedziano na zamieszczony na portalu Gazeta.pl (Agora) w weekend wywiadzie, którym Piotr Osęka wytknął programowi „obsesję erotyczną” i „Granie seksualnym napięciem”. Według materiału „Wiadomości” taka opinia jest całkowicie bezpodstawna.

Article

Opublikowany w weekendowym dziale Gazeta.pl wywiad z Piotrem Osęką, historykiem z Polskiej Akademii Nauk, przeprowadziła Angelika Swoboda. Tekst zatytułowano: „Piotr Osęka: Nowością w ‘Wiadomościach’ TVP jest obsesja erotyczna. Granie seksualnym napięciem ma generować dodatkowe emocje”.

W rozmowie Osęka na początku zaznaczył, że w ogóle nie ogląda Telewizji Polskiej, ale przypadkiem zobaczył materiał o uchodźcach w głównym wydaniu „Wiadomości”. - Nowością, mocno widoczną w „Wiadomościach” i na portalach prawicowych, jest obsesja erotyczna. Uchodźcy nie tylko przyjeżdżają wysadzać się w powietrze, ale też gwałcić i napastować. Faktem jest, że tak samo mówiono przed wojną o Żydach. Mieli być wyjątkowo rozpustni, zepsuci, handlować pornografią i czyhać na chrześcijanki - ocenił historyk.

Stwierdził również, że przekaz „Wiadomości” kojarzy mu się z propagandą hitlerowską, nacjonalizmem okresu międzywojennego i PRL-owskim „Dziennikiem Telewizyjnym”.

W poniedziałkowym głównym wydaniu „Wiadomości” odniesiono się do tych wypowiedzi w materiale „Co autor miał na myśli” Marcina Tulickiego. - „Obsesja erotyczna” i „seksualne napięcie”, które mają wywoływać emocje. To zdumiewająca analiza „Wiadomości”, która pojawiła się na portalu internetowym Agory - wydawcy „Gazety Wyborczej”. Mało kto jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: „co autor miał na myśli” - stwierdziła prowadząca Danuta Holecka w zapowiedzi.

W materiale słowa Piotra Osęki skrytykowali ironicznie Rafał Ziemkiewicz i Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” oraz Cezary Krysztopa z Tysol.pl. Przypomniani też, że imigranci byli w ostatnich latach oskarżani o napaści seksualne w Szwecji oraz podczas  nocy sylwestrowej w Kolonii.

Ponadto skrytykowano słowa historyka: „TVP pojawiają się sondy uliczne, w których mieszkańcy małych polskich miast opowiadają, co sądzą o uchodźcach. Wszyscy zgodnie mówią, że to jedno wielkie zagrożenie”. Marcin Tulicki zwrócił uwagę, że „ostatnio opowiadali na przykład mieszkańcy małego polskiego miasta - Poznania”, sprzeciwiając się zapowiedzianemu przez PO sprowadzeniu tam uchodźców.

Wyśmiano zarzut Osęki, że „Grzegorza Schetyny TVP nie pokazuje inaczej niż z diabolicznym uśmiechem”. - Ostatnio przewodniczący największej opozycyjnej wielu powodów do uśmiechu, nawet tego diabolicznego, nie ma - skomentował to Tulicki. Skrytykował również stwierdzenie historyka, że „to się po prostu może skończyć wojną domową, jak w Hiszpanii”.

Przez ostatni rok „Wiadomości” parokrotnie w osobnych materiałach opisywały w negatywnym tonie Agorę oraz „Gazetę Wyborczą” i jej dziennikarzy. Prawie miesiąc temu w programie wytknięto, że spółka zastawiła niedawno swoją siedzibę pod 135 mln zł limitu kredytowego, a członkowie jej zarządu dostali duże premie za ub.r., w którym przeprowadzono zwolnienia grupowe. W styczniu br. poinformowano, że „GW” pod względem sprzedaży została wyprzedzona przez „Super Express”, a w październiku ub.r. - krytycznie opisano działalność publiczną Adama Michnika z okazji jego 70. urodzin.

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,18 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” skrytykowały Gazeta.pl za wywiad sugerujący im „granie seksualnym napięciem”

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rtvagd
Facet nie ogląda, ale opisał dokładnie wszystko co się dzieje. To chyba wystarczy samo za komentarz.
odpowiedź
User
olo
Wreszcie ktoś powiedział prawdę.
odpowiedź
User
luk
rydzykowe sieroty w akcji... żałosne tvpis
odpowiedź