SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Studio „Wiadomości” TVP ma nowe życie. Nadaje stamtąd inny kanał

Od kilku dni programy informacyjne Telewizja Biełsat są nadawane z dawnego studia „Wiadomości”, zlokalizowanego w budynku Telewizji Polskiej przy Placu Powstańców Warszawy. - Na Białorusi i w Rosji to studio z niczym się na szczęście nie kojarzy - napisał na Facebooku Aleks Dzikawicki, p.o. dyrektora Biełsatu.

„Wiadomości” TVP1 były nadawane z przejętego przez Biełsat studia do 19 grudnia 2023 roku. Dzień później ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz przeprowadził zmiany w mediach publicznych. Mateusza Matyszkowicza na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej zastąpił Tomasz Sygut. Kilka dni później doszło do postawienia TVP w stan likwidacji. Likwidatorem został Daniel Gorgosz, a Sygut od tego czasu jest dyrektorem generalnym spółki. Zmiana została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

20 grudnia ze studia „Wiadomości” nadano specjalny program TV Republika. Wystąpili w nim dziennikarze i publicyści występujący w sztandarowym programie Telewizji Polskiej za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Przez wiele dni dotychczasowe szefostwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej nie chciało opuścić dawnego budynku TAI. „Nowa” TVP Info i program „19.30”, który zastąpił „Wiadomości” są nadawane z centrali telewizji publicznej przy ulicy Woronicza. Kilka miesięcy temu zapadła decyzja, że w starym gmachu będą znajdować się redakcje zagraniczne. Dotychczasowe studio „Panoramy” TVP2 przypadło anglojęzycznej stacji TVP World.

Szef telewizji Biełsat o dawnym studiu “Wiadomości”: „Mamy dużo miejsca”

Niedawno szef Biełsatu ogłosił pozyskanie nowego studia. - Tu będzie nowe studio newsowe Biełsat Белсат TV. Nie powiem, że z radością zostawiamy to, co mamy teraz, że mocno się z przeprowadzki cieszymy, ale zawsze to jednak jakaś szansa na dalszy rozwój naszej informacyjnej części, na odświeżenie obecnych formatów - właśnie w kategoriach nowego otwarcia i wyzwania do tego podchodzę/podchodźmy. P.S. No wiem, wiem co niektórzy z was tu napiszą, ale na Białorusi i w Rosji to studio z niczym się na szczęście nie kojarzy - poinformował na Facebooku, oznaczając w poście Tomasza Syguta. Jeden z komentujących zażartował, że w studiu może straszyć. Inny zauważył, że przeprowadzka do miejsca, gdzie był tworzony najważniejszy program informacyjny TVP to awans.

W poniedziałek Dzikawicki poinformował o przeprowadzce. - No cóż, koleżanki i koledzy z informacyjnej części  Biełsat Белсат TV zaczynają pracę w nowym newsroomie. Jak to się nieuchronnie zdarza przy tak skomplikowanych przeprowadzkach, nie wszystko jeszcze działa, nie wszystko odświeżone po dawnych gospodarzach, ale generalnie da się żyć, a co najważniejsze - mamy dużo miejsca! Obyśmy i dalej mieli możliwość iść do przodu i się rozwijając, a tysiąckrotnie wypowiedziane przez wszystkich i przy każdej okazji słowa o konieczności walki z wrogą dezinformacją i propagandą przerodziły się w czyny, w mocniejsze i zdecydowane wsparcie dla jedynego takiego medium w Polsce i na całym świecie - napisał szef Biełsatu.

 

W marcu Telewizja Polska zwolniła z funkcji dyrektorki Telewizji Biełsat Agnieszkę Romaszewską, która kierowała stacją od jej powstania w 2007 roku. Dziennikarka tłumaczyła, że nie zgodziła się na obcięcie budżetu kanału skierowanego głównie do mieszkańców Białorusi i Rosji o prawie połowę. Jak poinformowało później biuro prasowe TVP, Romaszewska zarabiała miesięcznie 22 tys. zł, a w 2023 roku dostała nagrody o łącznej wartości prawie 100 tys. zł. Romaszewska pozwała TVP po dyscyplinarnym zwolnieniu.

Dołącz do dyskusji: Studio „Wiadomości” TVP ma nowe życie. Nadaje stamtąd inny kanał

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ola
Nie oglądam TVP
odpowiedź
User
Mikołaj
Trzeva mieć mocno nie pokolei w głowie aby główny serwis nadawać z prowizorycznego studia a taki Biełsat z pełnowymiarowego.
odpowiedź
User
anty neo
Gdyby TVP zależało na rozwoju to tzw nowe wiadomości zwane 19:30 byłyby nadawane z tego nowoczesnego studia no ale jak widać nikomu na rozwoju nie zależy zresztą co dzisiejsza TVP reprezentuje pokazała wczorajsza wpadka z zębami jednej z funkcjonariuszek propagandy.
odpowiedź