SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wiadomości” TVP1: zegar z Zamku Królewskiego zamiast PKiN w tle prezentera

Na ekranie za prezenterem „Wiadomości” nie będzie już zegar z Pałacu Kultury i Nauki. W niedzielę zastąpił go zegar z Zamku Królewskiego w Warszawie. - Dobra zmiana - komentuje Jacek Kurski, nowy prezes TVP.

Article

Tło z zegarem z PKiN było kadrem z czołówki „Wiadomości” wprowadzonej w styczniu ub.r. Pokazuje ona w formie trójwymiarowej animacji błyskawiczny przelot nad Trójmiastem, Krakowem i Warszawą. W końcowych ujęciach widać zegar na Pałacu Kultury i Nauki w stolicy wybijający godzinę rozpoczęcia programu, a następnie jego logo. Następnie ten zegar pokazywany był na telebimie w studiu „Wiadomości” za prezenterem.

O tym, że więcej  zegara PKiN podczas „Wiadomości” już nie zobaczymy urzędujący od piątku 8 stycznia br. prezes TVP Jacek Kurski poinformował na Twitterze w niedzielę kilkanaście przed rozpoczęciem głównego wydania serwisu TVP1. - Wkrótce w tle prezentera Wiadomości zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie #dobrazmiana - napisał Kurski.


Już w niedzielnym głównym wydaniu „Wiadomości” na ekranie za prowadzącym Krzysztofem Ziemcem pojawiło się właśnie zdjęcie zegara z wieży Zamku Królewskiego w Warszawie wkomponowane w ujęcie z czołówki serwisu.

Prezentowanie w „Wiadomościach” zbudowanego przez komunistyczną władzę Pałacu Kultury i Nauki mocno krytykował konserwatywny portal wPolityce.pl (Grupa Fratria).  - Nowy prezes już w TVP, ale w czołówce "Wiadomości" wciąż straszy symbol sowieckiego gwałtu na Polsce - Pałac Kultury. Pewnie już niedługo - pisali dziennikarze serwisu jeszcze w sobotę 9 stycznia br. - Nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że tak usilne eksponowanie sowieckiego symbolu w czołówce programu nie było przypadkowe. Było świadomym i cynicznym odwołaniem się do korzeni dużej części polskiego świata medialnego - oceniali dalej, sugerując, że odpowiednikiem zegarem do pokazywania w „Wiadomościach” jest właśnie ten z Zamku Królewskiego.

Co ciekawe, Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych, w styczniu ub.r. pozytywnie oceniał nową czołówkę „Wiadomości”. - Na polskim rynku jest na pewno nową jakością. Podoba mi się rozmach realizacji graficznej, a także muzyka. Całość uważam za udane odświeżenie najważniejszego polskiego programu informacyjnego - mówił Wirtualnemedia.pl wówczas Karnowski. Komentując wykorzystanie zegara PKiN w czołówce serwisu wypowiadał się dość łagodnie, stwierdzając, że ten akcent „nieco go martwi”.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w 2015 roku „Wiadomości” oglądało średnio 3,44 mln widzów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Wiadomości” TVP1: zegar z Zamku Królewskiego zamiast PKiN w tle prezentera

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lol
Czy Pan Kurski jest świadom, iż odbudowa Zamku Królewskiego była decyzją Gierka i sowieckich towarzyszy?
94 54
odpowiedź
User
anon
no i doczekali sie wszyscy ci co szczekali ze jest pałac kultury. bo to jest taaaaaaaaakie ważneeeeeeeeee
53 33
odpowiedź
User
bryk
Ze zdjęcia wynika, że zamek królewski też ma za 30 pięter :)
96 23
odpowiedź
User
San Martin
No to zatriumfowała nam POLSKOŚĆ... W każdym razie tak jak rozumie ją partia rządząca, bo każde inne jest nieuprawione! Puste gesty zamiast troski o rację stanu i niekierowanie nas na wschód...
44 48
odpowiedź
User
Lukic
Wygląda to jak pół d.... Zza krzaka. Idiotyczna zmiana. Ważne że lud Pisowski się cieszy. Nowy PAN prezes już się wykazuje przed mocodawcami z nowogrodzkiej. Proponuje krzyż umieścić na tym telebimie. Będzie wiarygodniej.
62 52
odpowiedź