SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z „Wiadomości” odszedł wydawca

Z redakcją „Wiadomości” TVP pożegnał się Przemysław Wenerski, który przez kilka miesięcy pełnił funkcję wydawcy - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wenerski wcześniej był także szefem magazynu reporterskiego „Alarm!”, z Telewizją Polską był związany od połowy 2016 roku.

Według naszych ustaleń Przemysław Wenerski odszedł z zespołu „Wiadomości” w połowie listopada. Jego nazwisko nie pojawia się już na planszach końcowych głównego wydania wśród osób przygotowujących program.

Wenerski nie chciał wypowiadać się na ten temat. Natomiast centrum informacji Telewizji Polskiej nie odpowiedziało na pytania przesłane przez Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ostatnich tygodniach wydawcami „Wiadomości” o godz. 19:30 byli przede wszystkim Edyta Suchacka, Marcin Tulicki (to były reporter programu, a od czerwca br. wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), Mariusz Jarosiewicz i Robert Kalinowski.

Wenerski był na czele „Alarmu!”

Przemysław Wenerski do zespołu „Wiadomości” kolejny raz dołączył w maju br., krótko po tym jak nowym szefem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Michał Adamczyk, jego zastępcą Samuel Pereira, a do kierownictwa „Wiadomości” awansował Marcin Tulicki. W redakcji przywrócono wtedy codziennie kolegia, za główne wydanie każdego dnia miała odpowiadać dwójka wydawców.

Czytaj też: Szykuje się rewolucja kadrowa w TVP. „Odpowiedzialność zbiorowa to zawsze zły pomysł”

Wenerski był wcześniej wydawcą głównego wydania „Wiadomości”, ale tylko przez trzy miesiące w 2017 roku. Do TVP przeszedł latem 2016 roku z TVN 24, początkowo pełnił funkcję wydawcy w TVP Info, a potem m.in. redaktora nadzorującego „Magazyn śledczy Anity Gargas”.

Na początku 2018 roku został szefem redakcji magazynu reporterskiego „Alarm!”, emitowanego po głównym wydaniu „Wiadomości”. W połowie 2020 roku dołączył do składu Komisji Etyki TVP.

Roszady w „Wiadomościach”

Od wyborów parlamentarnych z redakcją „Wiadomości” pożegnało się już kilka osób. Wypowiedzenie złożył Bartłomiej Graczak, związany z TVP od początku 2016 roku. Na wizji przestał pojawiać się w drugiej połowie października. - Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić - przekazał Graczak portalowi Wirtualnemedia.pl. 

Z „Wiadomościami” rozstają się także reporterzy Karol Jałtuszewski (zajmował się głównie polską polityką) i Damian Diaz (tematyka gospodarcza). Obaj oficjalnie tego nie potwierdzają, informacji nie udziela też Telewizja Polska. Diaz ma trafić do Narodowego Banku Polskiego.

13 grudnia z „Wiadomościami” rozstanie się natomiast Danuta Holecka, szefowa redakcji i jedna z głównych prowadzących. W zeszłym tygodniu nieoficjalnie podało o tym kilka portali, Wirtualnemedia.pl potwierdziły tę informację we własnych źródłach.

Czytaj też: TVP spóźniała się ws. kontraktów z gwiazdami „Wiadomości”. Umowy na 13 mln zł

Za to od drugiej połowy października materiały do głównego wydania „Wiadomości” przygotowuje Joanna Paprocka, a pod koniec listopada jako autorka relacji zadebiutowała Alicja Kukuła, wcześniej researcherka. W br. reporterami programu zostali też Bartosz Łyżwiński i Małgorzata Gałka z „Panoramy” oraz Tomasz Handkus z TVP3 Katowice. 

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. główne wydanie „Wiadomości” oglądało średnio 2,8 mln osób o (1,9 proc. więcej niż przed rokiem), z czego 1,93 mln w TVP1, 826,8 tys. w TVP Info i 40,3 tys. w TVP Polonia. Program miał 91,2 tys. widzów więcej niż „Fakty” TVN.

Dołącz do dyskusji: Z „Wiadomości” odszedł wydawca

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lhv na maksa
Wenerski uciekł ogólnie z TVP. Złożył wypowiedzenie. I przy okazji zabiera ze sobą alarm, którego ostanie wydanie jest chyba jakoś w ostatni piątek grudnia. Czyli alarm - dziecko kurskiego też idzie w niepamięć, a jego żołnierz ewakuował się przed kapitulacją na placu
odpowiedź
User
Marcin a19
Ojejku, kolejny? Widać pisowcy nie są tak akimi ekspertami jak się wydaje.
odpowiedź
User
Ja
Wenerski, Świrski, Dupiński - skąd oni ich biorą?
odpowiedź