SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wicedyrektor Trójki stracił stanowisko

Piotr Kordaszewski nie będzie już zastępcą dyrektora i redaktora naczelnego radiowej Trójki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Polskie RadioArticle

Nie udało nam się uzyskać komentarza Polskiego Radia. Po emisji materiału dostaliśmy tylko wezwanie od prawnika Polskiego Radia pod rygorem wystąpienia na drogę sadową. Publikujemy je poniżej:

"OŚWIADCZENIE REDAKTORA NACZELNEGO

Redaktor Naczelny oświadcza, że w tekście pt. "Wicedyrektor Trójki stracił stanowisko błędnie wskazano, że dzień przed publikacją tekstu autor skontaktował się z Polskim Radiem i nie otrzymał odpowiedzi na zadane pytanie. Tymczasem pierwszy kontakt z radiem nastąpił po publikacji tekstu. Za wprowadzenie w błąd - przepraszam. Redaktor naczelny Wirtualne Media"

Rekordowe spadki Trójki

Piotr Kordaszewski wicedyrektorem radiowej Trójki został w sierpniu. Jest także wydawcą audycji.

Z radiem jest związany od studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Na Myśliwiecką trafił w trakcie praktyk, ale początkowo do IV Programu Polskiego Radia.

Przed Trójką były jeszcze redakcje muzyczne Biski i Jedynki, współpraca z Rozgłośnią Harcerską, Tylko Rockiem, Brumem oraz Machiną.

Od sierpnia nowym szefem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który zastąpił odwołanego Kubę Strzyczkowskiego

Wicedyrektorami Trójki są także Marek Wiernik i Mirosław Rogalski.

Według badania Radio Track udział Trójki w rynku słuchalności w okresie od września do listopada br. wyniósł 2,6 proc. To rekordowo niski wynik stacji.

Polskie Radio ze spadkiem wpływów i stratą

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Firma zanotowała w ub.r. 10,44 mln zł straty netto w porównaniu do 15,3 mln zysku netto w 2018 roku. Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio miesięcznie 15,9 tys. zł brutto, a dziennikarze - 10,3 tys. zł brutto. W planie finansowym na br. Polskie Radio zapisało symboliczny zysk - 80 zł.

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

Dołącz do dyskusji: Wicedyrektor Trójki stracił stanowisko

91 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dariusz
Byłem zaskoczony, gdy Kordaszewski, po 8 latach pracy w Trójce, dołączył do grupy, która przejęła stację. No cóż, jak się okazało wdzięczność pani prezes bywa krótkoterminowa :)
odpowiedź
User
Pan Ewnik
Ponieważ jest absurdalnie i posttrójka jest absurdalna, to mam taką absurdalną koncepcje, żeby tę stację przejął Orlen.
odpowiedź
User
Dzień dobry
I to jest ostatnia okazja kiedy w internecie pojawiło się imię i nazwisko - Piotr Kordaszewski.
odpowiedź