SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiceminister aktywów państwowych wśród laureatów nagród Telewizji wPolsce, galę wsparło 20 państwowych spółek

Podczas gali Telewizji wPolsce (Fratria) nagrody Złota Kamera otrzymali m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka i szef gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości Marcin Sławecki. Wydarzenie wsparło 20 podmiotów należących do Skarbu Państwa, z których duża część jest nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

 

Laureaci Złotych Kamer Telewizji wPolsce w 2022 r. i przedstawiciele Fratrii, fot. wPolsceLaureaci Złotych Kamer Telewizji wPolsce w 2022 r. i przedstawiciele Fratrii, fot. wPolsce

- Jest to moja pierwsza nagroda, którą otrzymałem. Tym bardziej jest mi niezmiernie miło, że otrzymuje ją od środowiska patriotycznego, które nie tylko ma na sztandarach wolność, uczciwość i rzetelność, ale przede wszystkim ma Polskę w sercu - stwierdził wiceminister Andrzej Śliwka, odbierając Złotą Kamerę.

- Bardzo jeszcze raz dziękuję redakcji telewizji wPolsce, jak i zarządowi grupy Fratria za te wyróżnienie. Nie byłoby tego wyróżnienia, gdyby nie zaufanie i możliwość współpracy z panem premierem Sasinem, za co bardzo dziękuję - dodał.

Oprócz niego, minister Marleny Maląg i Marcina Sławeckiego nagroda została wręczona marszałkowi województwa podlaskiego dr. Arturowi Kosickiemu. Złote Kamery są przyznawane osobom zaangażowanym w sprawy Polski.

Wśród wcześniejszych laureatów Złotych Kamer przeważają politycy obozu rządzącego oraz menedżerowie z państwowych spółek i instytucji. Przed rokiem nagrody otrzymali minister rolnictwa Grzegorz Puda, wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk, rzecznik rządu Piotr Müller, posłanka Solidarnej Polski Aleksandra Szczudło i prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, a w sierpniu 2020 roku - wiceprezes Ekstraklasy Marcin Mastalerek, zaangażowany w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Telewizja wPolsce zaczęła nadawanie w czerwcu 2017 roku - początkowo wyłącznie w internecie, a z czasem trafiła do oferty operatorów satelitarnych i kablowych. Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. miała 0,03 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,02 proc. rok wcześniej.

Fratria z budżetami marketingowymi podmiotów państwowych

Wtorkową galę Telewizji wPolsce wsparło 20 państwowych podmiotów. Partnerem głównym był Orlen, partnerami strategicznymi - Bank Pekao i PKO BP, partnerami głównymi - BGK, Enea, PGE, Grupa Azoty, PGNiG, KGHM, Grupa Lotos, PZU i Totalizator Sportowy, partnerami - Alior Bank, Agencja Rozwoju Przemysłu, Lasy Państwowe, PKP i Tauron, a partnerami wspierającymi - PERN, PGNiG Termika i Wody Polskie.

Z sektora prywatnego status partnera miało Accenture, a partnera wspierającego - Kasa Stefczyka.

Podobny zestaw partnerów wspierał zorganizowaną w kwietniu br. galę tygodnika „Sieci”, na której statuetkę Człowiek Wolności 2021 odebrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Partnerami wydarzenia było 16 podmiotów państwowych i dwie firmy prywatne. Natomiast w sierpniu 2020 roku galę Złotych Kamer Telewizji wPolsce wsparło wyłącznie 11 państwowych podmiotów.

Z kolei jesienią 2020 roku laureatem nagrody Złoty Kompas, którą przyznaje wydawany przez Fratrię miesięcznik „Gazeta Bankowa”, został minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Partnerami tamtej nagrody było 17 państwowych spółek i instytucji.

Od przejęcia władzy jesienią 2015 roku przez Zjednoczoną Prawicę firmy i instytucje państwowe przeważają także wśród reklamodawców w mediach należących do Fratrii.

W ub.r. spółka zanotowała spadek przychodów o 6 proc. do 34,39 mln zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 2,7 proc. jej zysk netto zmalał z 7,14 do 4,59 mln zł. Przychody reklamowe zmniejszyły się z 29,29 do 27,17 mln zł, a ich udział w łącznych wpływach wydawcy - z 84 do 79 proc.

Dołącz do dyskusji: Wiceminister aktywów państwowych wśród laureatów nagród Telewizji wPolsce, galę wsparło 20 państwowych spółek

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
co do
Po co promujecie, skoro nawet po obsadzie widać, że wzięli jakieś soady, żeby tylko w resorcie dobrze o nich myślano?
odpowiedź
User
hehehehe
bezwstydni+
odpowiedź
User
Hm
Kto to w ogóle jest, zaufany Sasina, a nic o nim, co on tam robi kawkę pije?
odpowiedź