SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiceprezes PMPG Polskie Media zatrzymany przez CBA ws. pracy jako syndyk

Tomasz Sadowski, wiceprezes PMPG Polskie Media (wydawcy tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy”) został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w sprawie przekroczenia uprawnień w czasie pracy jako syndyk masy upadłościowej w latach 2006-2009. Prezes PMPG podkreśla, że nie ma to nic wspólnego z pracą Sadowskiego w spółce.

Article

O zatrzymaniu warszawskiego syndyka poinformowało w środę Centralne Biuro Śledcze.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez syndyka masy upadłościowej w latach 2006-2009 na terenie województwa lubelskiego, w trakcie prowadzenia postępowań upadłościowych i wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach w mieniu upadłych spółek. Agenci CBA zatrzymali w tej sprawie dwie osoby - 61-letniego przedsiębiorcę oraz warszawskiego syndyka Tomasza Sadowskiego. Prokuratura Okręgowa w Lublinie postawiła obydwu zarzuty.

- Jak ustalono w toku śledztwa syndyk obciążył masy upadłości dwóch spółek nieuzasadnionymi wydatkami obejmującymi między innymi obsługę pracowniczą i biurową. Zebrane dowody wskazują, że w jednej z firm było to ponad milion złotych, natomiast w drugiej ponad 80 tys. zł. W prokuraturze usłyszał zarzuty nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt - poinformował Centralne Biuro Śledcze.

W oświadczeniu wydanym po południu prezes PMPG Polskie Media Michał M. Lisiecki w imieniu zarządu spółki potwierdza, że wie o zatrzymaniu Tomasza Sadowskiego. - Z wiedzy, jaką posiadamy, wynika, iż został zatrzymany w związku z faktem niestawienia się na przesłuchanie po tym, jak rzekomo nie odebrał korespondencji pocztowej. Po przesłuchaniu został zwolniony - czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie Michał M. Lisiecki podkreśla, że zatrzymanie Sadowskiego nie dotyczy spraw związanych z pełnieniem przez niego funkcji PMPG Polskie Media, a działalności, jaką prowadzi jako nadzorca sądowy i syndyk. - Mimo że Tomasz Sadowski nie został zatrzymany w związku z funkcją pełnioną w PMPG, czas, miejsce, sposób i inne okoliczności zatrzymania budzą nasze zaskoczenie i niepokój. Tym bardziej, że spółka po publikacji w czerwcu 2014 r. „taśm Wprost” została nie tylko ukarana wysoką karą przez KNF (500 tys. zł), ale od tamtego czasu podlega wzmożonym kontrolom ze strony różnych urzędów, znacznie bardziej dotkliwym niż kiedykolwiek wcześniej w historii swojej działalności - twierdzi Lisiecki.

Spółka nie podejmie na razie żadnych kroków wobec Sadowskiego. - Będziemy natomiast monitorować tę sprawę i obserwować, czy nie jest to kolejna próba zastraszania wolnych i niezależnych mediów. Niewątpliwie tego typu wydarzenia mają efekt mrożący  wobec mediów, szczególnie, jeżeli dzieją się w okresie okołowyborczym - pisze Lisiecki.

Wydawca tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” nie odpowiedział nam na pytanie, czy w najbliższym czasie planowana jest publikacja artykułu, na wstrzymanie której wpływ mogło mieć zatrzymanie wiceprezesa Sadowskiego. - Wszystko, co mamy do powiedzenia w tej sprawie, jest w oświadczeniu - odpowiada  rzecznik prasowa Grupy PMPG Polskie Media Anna Pawłowska-Pojawa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wiceprezes PMPG Polskie Media zatrzymany przez CBA ws. pracy jako syndyk

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
toms
Ciekawe co na to czołowi moralizatorzy wydawanych przez PMPG tygodników: Lisicki, Wróblewski, Marczuk itp.
odpowiedź
User
rocky
Oj, oj, to co teraz niepokorni? Przecież brzydzicie się brakiem prawa i sprawiedliwości, chyba trzeba będzie demonstracyjnie opuścić pokład, bo biel waszych poglądów może doznać uszczerbku.
odpowiedź
User
tomi33
Dziwne typy kręcą się przy tym PMPG. Poprzedni naczelny z ich tygodnika też nie był zbyt święty o ile pamiętam.
odpowiedź
User
BIO
Tomasz Sadowski pełni funkcję nadzorcy sądowego i syndyka od kilkunastu lat i prowadzi wiele niezwykle skomplikowanych postępowań, z których wiele zakończyło się sukcesem. Egzamin dla osób ubiegających się o licencję syndyka zdał w 2009 r., uzyskując najlepszy wynik w kraju (697 punktów na 700 możliwych). Jest specjalistą prawa cywilnego i handlowego. Pracował m.in. w BGŻ, KPWiG (obecnie KNF), Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Pełni aktywnie funkcje syndyka w Sądach Rejonowych w Warszawie. Był wykładowcą prawa administracyjnego i gospodarczego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa oraz prawa dewizowego i celnego w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej. Ukończył studia doktoranckie w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz prawo handlowe na Wydziale Handlu Zagranicznego w Wyższej Szkole Handlu i Prawa. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.
odpowiedź
User
---
Ciekawe co tam Gmyz napisze w następnym numerze Do Rzeczy:-)
odpowiedź