SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wideo największą i najdynamiczniejszą kategorią ruchu w sieciach mobilnych

Ponad 65% internautów przynajmniej raz w tygodniu ogląda wideo na urządzeniach mobilnych. Tego typu treści są największą i najszybciej rosnącą kategorią ruchu w sieciach mobilnych - wynika z raportu firmy Ericsson.

Samsung Galaxy S5 Article

Użytkownicy smartfonów konsumują treści wideo w różnych formach, takich jak streaming, filmy, programy TV, klipy generowane przez użytkowników, czy telefonia wideo. Według Ericsson, W 2019 roku wideo będzie odpowiadać za połowę ruchu w sieciach komórkowych.

Zwiększająca się konsumpcja danych przez użytkowników (napędzana głównie przez transmisję wideo) oraz rosnąca liczba subskrypcji na smartfonach to główne czynniki powodujące wzrost ruchu w sieciach mobilnych. Ericsson przewiduje, że wzrost ruchu w latach 2013-2019 wyniesie średnio 45% rocznie, wobec czego ilość transferowanych danych mobilnych w 2019 roku będzie 10-krotnie większa niż obecnie (samo wideo ma wzrosnąć 13-krotnie).

Przeciętny użytkownik smartfona przesyła obecnie 650 MB danych miesięcznie. W 2019 roku ma to być już 2,5 GB, a globalny miesięczny ruch w sieciach mobilnych ma osiągnąć poziom 12 eksabajtów.

Ponadto odzwierciedlenie w ruchu w sieciach mobilnych ma znaleźć rosnąca popularność wideo 4K, którego bezproblemowe przesłanie wymaga połączenia o przepustowości 10-15 MB/s.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wideo największą i najdynamiczniejszą kategorią ruchu w sieciach mobilnych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aspen
To już wiadomo dlaczego taka ekspansja ofert szybkiego netu w postaci LTE. Kolejne sieci oferują, a Plus, żeby pozostać liderem zaoferował brak limitu na tą usługę. Ciekawe czym odpowie reszta operatorów. Dla klienta powinno być to z korzyścią.
8 8
odpowiedź
User
Piotrek
Od jakiegoś czasu sam chętnie oglądam filmiki w smartfonie, ale dopiero po migracji do Plusa mogę powiedzieć, że jest to komfortowe działanie. Bez LTE raczej ciężko mówić o komforcie w tej kwestii.
8 8
odpowiedź