SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wideo w Komunikatorze Tlen.pl

Komunikator Tlen.pl wprowadził ogólnodostępną usługę wideokonferencji

Komunikator Tlen.pl wprowadził ogólnodostępną usługę wideokonferencji. Usługa umożliwia użytkownikom prowadzenie rozmów wideo - czyli oglądania aktywnego obrazu osób, z którymi w danej chwili komunikują się głosowo lub tekstowo online. Dzięki uzyskaniu wysokiej kompresji obrazu, wideokonferencja w Komunikatorze Tlen.pl (wersja 4.50) stała się dostępna zarówno dla posiadaczy zwykłych modemów, jak i szybkich łącz.

Użytkownik może dostosować do przepustowości swojego łącza jakość obrazu oraz ilość przesyłanych klatek na sekundę. Możliwe jest jednoczesne przesyłanie obrazu do kilku osób.

"Wprowadzenie transmisji wideo w Komunikatorze Tlen.pl to znaczący krok w rozwoju programu. Coraz bardziej popularny dostęp do internetu, umiarkowane ceny kamer oraz duży stopień kompresji obrazu, pozwalający prowadzić rozmowy już przez zwykły modem, zapowiadają dużą popularność tej usługi wśród internautów. Mamy już pierwsze jaskółki tej popularności - entuzjazm pierwszych użytkowników." - mówi Krzysztof Sierota, szef projektu. Twórcy Komunikatora Tlen.pl zapowiadają jednocześnie, iż wkrótce, w Portalu o2.pl i Komunikatorze Tlen.pl pojawi się szereg nowych usług wykorzystujących nową technologię transmisji obrazu wideo.

Komunikator Tlen.pl http://www.tlen.pl jest częścią Portalu o2.pl (o2 to symbol chemiczny tlenu, stąd nazwa komunikatora). To jeden z najpopularniejszych na rynku programów typu instant messanger. Każdego miesiąca z Komunikatora Tlen.pl korzysta ponad 550 tys. użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wideo w Komunikatorze Tlen.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl