SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Fakty” liderem programów informacyjnych w sierpniu. „Wiadomości” i „Teleexpress” straciły ponad pół miliona widzów

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w sierpniu br. były „Fakty”. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły „Panorama”, „Teleexpress” i „Wiadomości” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” w sierpniu 2017 roku oglądało średnio 2,29 mln widzów, co zapewniło TVN 23,53 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 5,39 proc. widzów, czyli 130 tys. oglądających, ale jego udział wzrósł z 23,05 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,41 mln widzów, co przełożyło się na 24,85 proc. udziału. Było to o 5,34 proc. mniej, niż w sierpniu 2016 roku.

Drugie miejsce zajęły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 21,58 proc. (514 tys. widzów). W sierpniu 2017 roku wyniosła ona 1,87 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 17,34 proc. (rok wcześniej było to 20,49 proc.).

Podium uzupełnia „Teleexpress” TVP1. Widownia tego dziennika zmniejszyła się o 22,91 proc. (507 tys. osób) do 1,71 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał z 26,72 proc. do 21,99 proc.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,42 mln osób, po spadku o 6,55 proc. Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w sierpniu br. oglądało 1,56 mln widzów, czyli o 7,32 proc. mniej, niż przed rokiem.

"Panorama" z największym spadkiem widowni

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 poszedł najbardziej w dół - o 24,09 proc. do 985 tys. widzów.

Warto dodać, że od czwartku 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska emituje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości", „Panoramę" i „Teleexpress" również na antenie TVP Info. Wczoraj nie otrzymaliśmy danych Nielsena za ostatni tydzień sierpnia.

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w sierpniu 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 1,55 proc. do 801 tys. oglądających.

Również i tutaj najwięcej straciła „Panorama” - było to 29,33 proc. do 227 tys. widzów.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Fakty” liderem programów informacyjnych w sierpniu. „Wiadomości” i „Teleexpress” straciły ponad pół miliona widzów

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obywatel
Czekam na płacze pisowskich trolli pod tym postem. Boli, prawda?
odpowiedź
User
Nicki
Czyli odejście Paczuski nie pomogło im
odpowiedź
User
prawnik
Za komentarz niech posłuży ostatnia tygodniówka:
Najlepsze Wiadomości TVP1 - 2,3 mln widzów, zostały pobite na głowę przez najlepszą ... Prognozę pogody TVP1 - 2,9 mln widzów.
Oznacza to, że widz własny TVP1, w zauwazalnej czesci, pominął Wiadomości, by obejrzeć pogodę po nich.
odpowiedź
User
Krzysztof
"Udział „Teleexpressu” w TVN w rynku zmalał..." Reszta informacji równie rzetelnie opracowana?
odpowiedź
User
Murek
Warto byłoby podać jeszcze gdzie ankietowani mieszkają. Wieś, miasto, wielkość ośrodka. Bo takie badania to sobie możecie... Gdzie przeprowadzono badanie? W Warszawie? A no tak. Zapomniałem, że przecież dla Was Warszawa odzwierciedla cały kraj.
odpowiedź