SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wieczory wyborcze w telewizji i radiu: sondażowe wyniki w TVP, TVN i Polsacie

Wszyscy czołowi nadawcy telewizyjni przygotowują w niedzielę 13 października swoje wieczory wyborcze. Programy relacjonujące wyniki wyborów będą też nadawane w rozgłośniach radiowych.

TVP: nowoczesne technologie, Holecka, Adamczyk i Cholewiński

Telewizja Polska przygotowuje wieczór wyborczy w TVP 1 i w TVP Info. W stacji informacyjnej  rozpocznie się on o godzinie 20.00 i potrwa odo godziny 01.00. W TVP1 - od godz. 20.55 do godz. 21.55. Ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 21.00.

Prowadzącymi będą Danuta Holecka, Michał Adamczyk i Michał Cholewiński. W trakcie wieczoru wyborczego - jak zapewnia publiczny nadawca - nie zabraknie relacji ze sztabów wyborczych wszystkich partii.

Dzięki współpracy ze studiem Platige Image wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej zrealizowany zostanie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i możliwości realizacyjnych. Wieczór wyborczy produkować ma Telewizyjna Agencja Informacyjna, pełnomocnikiem zarządu TVP, czuwającym nad przebiegiem wieczoru wyborczego jest Paweł Gajewski.

TVN24: w „Czasie decyzji” Pochanke, Olejnik i Piasecki

Na antenie TVN 24 wieczór wyborczy pod hasłem „Czas decyzji” zacznie się od godziny 20.35. Poprowadzi go Justyna Pochanke. Program przedwyborczy wystartuje o godzinie 19.22, zaraz po "Faktach" TVN. Marta Kuligowska, Rafał Wojda i Robert Kantereit pokażą wtedy kulisy przygotowań do wieczoru wyborczego. Pierwsze sondażowe wyniki i przemówienia liderów ze wszystkich ogólnopolskich sztabów telewizja pokaże tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Reporterzy przeprowadzą też na gorąco wywiady z politykami. W dalszej części wieczoru Monika Olejnik przeanalizuje wyniki wyborów z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, a Anita Werner zaprosi na pierwsze podsumowanie wyborcze.

Z kolei Konrad Piasecki poprowadzi specjalne wydanie programu „Kawa na Ławę - Czas decyzji”, którego gośćmi będą przedstawiciele wszystkich ogólnopolskich sztabów. Następnie wybory podsumują publicyści w specjalnym wydaniu „Loży prasowej”. Na analizę sondażowych wyników zaprosi również Andrzej Morozowski. Przez cały wieczór wyniki sondażowe w najnowszym wirtualnym Sejmie 3.0 pokazywać będzie Igor Sokołowski. Głosy i komentarze spoza sztabów w wyborczym newsroomie „Czasu decyzji” zbierać będzie Radosław Mróz. Przez całą noc prezentowane będą również najświeższe informacje. Wszystkie wydarzenia na bieżąco będą relacjonować również na stronie Tvn24.pl.

Polsat: rozszerzona rzeczywistość, Gawryluk i Rymanowski

Na antenie Polsat News program "Polska wybiera" poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski. Na antenie Polsat News oraz w portalu polsatnews.pl wieczór wyborczy pod hasłem „Polska Wybiera - Wybory Parlamentarne 2019” zacznie się o godz. 19.50. O godz. 21.00 prowadzący przedstawią pierwsze sondażowe wyniki, przygotowane przez IPSOS. Około godz. 21.oo wieczór wyborczy trafi także na główną antenę.

Reporterzy Polsat News będą obecni w sztabach wyborczych poszczególnych komitetów: będą relacjonować, jak politycy reagują na ogłoszone wyniki. Część reporterskiego zespołu pojedzie w rozmaite miejsca Polski, by relacjonować wyborczą niedzielę.

Bartosz Kurek po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników przeniesie się do wirtualnego Sejmu, by pokazać, jak będzie wyglądać układ sił po wyborach. Z kolei Michał Stela przedstawi (przy pomocy rozszerzonej rzeczywistości) informacje, jak głosowali mieszkańcy poszczególnych województw oraz w wybranych grupach wiekowych. Redakcja portalu polsatnews.pl przygotuje najciekawsze informacje i komentarze z sieci oraz mediów społecznościowych, które na antenie przez cały wieczór będzie omawiać Piotr Witwicki, dziennikarz Polsat News oraz koordynator portalu. W programie pojawią się również goście: publicyści, eksperci oraz politycy, z którymi będzie rozmawiać Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Bartosz Kurek i Agnieszka Mosór.

Wieczór wyborczy będzie realizowany za pomocą m.in. wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistość (Virtual Window i AR – Augmented Reality). Transmisja będzie odbywać się z trzech studiów telewizyjnych, przy pomocy wozów HD, Newscoptera, łączności satelitarnej, mobilnej i światłowodowej. Program „Polska Wybiera – Wybory Parlamentarne 2019” rozpocznie się o 19:50 na antenie Polsat News i w portalu Polsatnews.pl. Tuż przed godziną 21:00 do godziny ok. 21:10 wieczór wyborczy będzie emitowany również na głównej antenie.

Polskie Radio: nowe technologie, Popek i Trzmiel

Swój wieczór wyborczy przygotowuje także Polskie Radio - wspólny dla swoich głównych anten. Poprowadzą go Anna Popek i Antoni Trzmiel. Transmisja ze studia telewizyjnego Polskiego Radia rozpocznie się o godz. 20.30, na portalu Polskieradio24.pl i na antenie Polskiego Radia 24, a od godz. 21.00 - w radiowej Jedynce i w Trójce. Wieczór wyborczy

Rozmowy z gośćmi w studiu poprowadzą Katarzyna Gójska i Krzysztof Świątek. Publiczny nadawca podkreśla, że wieczór wyborczy będzie transmitowany z użyciem nowoczesnych i multimedialnych środków. W produkcję programu zaangażowanych będzie kilkanaście kamer i nowoczesne technologie wizyjne, m.in. spidercam, która umożliwia płynne poruszanie się kamery w osi pionowej i poziomej po całym studiu.

RMF FM: reporterzy w PKW, prowadzącym Tomasz Staniszewski

O godzinie 20.00 specjalny serwis informacyjny rozpocznie radio RMF FM. W jego ramach będzie łączyć się z pięcioma sztabami wyborczymi komitetów, który zarejestrowały swoje listy: PiS; KO-PO, Lewica, PSL_KP i Konfederacja. Reporterzy stacji będą obecni także w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Specjalne, wyborcze serwisy rozpoczną się od godziny 21.00, a „Fakty RMF FM” zostaną wydłużone co najmniej o 10 minut. Będą nadawane na żywo również o 21.30, 22.00, 22.30 oraz 23.00.

Od godz. 21.00 zacznie się specjalny serwis na portalu Rmf24.pl i na Interia.pl, gdzie w wideo relacjach dziennikarze będą przekazywać informacje ze sztabów oraz rozmawiać z ekspertami i komentatorami politycznymi. Wieczór wyborczy z Krakowa poprowadzi Tomasz Staniszewski. Z kolei w poniedziałkowy poranek, 14 października odbędą się trzy poranne rozmowy na żywo: o 7.00, 8.00 i 9.00. Poprowadzą je Robert Mazurek i Marcin Zaborski.

TOK FM: analizy i transmisje, Zakrocki jako gospodarz

Wieczór wyborczy w radiu TOK FM nadawany będzie w godz. 21.00-23.00. Program poprowadzi Maciej Zakrocki. Na antenie pojawią się analizy ekspertów i publicystów, a także transmisje z wystąpień liderów partyjnych. Reporterzy radia w trakcie nocy wyborczej relacjonować będą to, co dzieje się w sztabach ogólnopolskich komitetów wyborczych. Od godz. 23.00 Paweł Sulik porozmawia na antenie stacji ze słuchaczami w specjalnym wydaniu audycji „Mikrofon TOK FM”.

Dołącz do dyskusji: Wieczory wyborcze w telewizji i radiu: sondażowe wyniki w TVP, TVN i Polsacie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony
TV PIS niech się nie sili na te fajerwerki, bo ich wieczór wyborczy będa oglądać sami emeryci, oni tych fajerwerków nie zauważą, a nawet jeśli to zrobią na nich wrażenia ;)
odpowiedź
User
Aba
TV PIS niech się nie sili na te fajerwerki, bo ich wieczór wyborczy będa oglądać sami emeryci, oni tych fajerwerków nie zauważą, a nawet jeśli to zrobią na nich wrażenia


Byś się zdziwił.
odpowiedź
User
ja
coś czuje, że TVP zawstydzi konkurencję
odpowiedź