SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wieczory wyborcze w TVP 1, TVP Info, TVN 24 i Polsat News

W dniu wyborów parlamentarnych 9 października br. główne stacje przygotują wieczory wyborcze. Telewizja publiczna specjalny program pokaże w TVP 1 i TVP Info, zaś jej komercyjni konkurenci wieczory wyborcze nadadzą tylko w swoich kanałach newsowych.

Na antenie TVP 1 wieczór wyborczy ruszy w niedzielny wieczór o 20.55 i potrwa do 23.10, resztę programu oglądać będą mogli widzowie TVP Info. Program nadawany będzie z największego studia w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza.

Gospodarzami pasma będą Dorota Wysocka i Piotr Kraśko, zaś sondażowe wyniki wyborów ze studia wirtualnego zaprezentuje Michał Adamczyk. W wieczorze wyborczym TVP nie zabraknie relacji ze sztabów oraz rozmów z ekspertami i politykami. Cześć nadawaną po 23.10. tylko na antenie TVP Info poprowadzą z kolei Diana Rudnik i Jarosław Kulczycki.

Stacja TVN 24 wyborczy program rozpocznie o 19.25 specjalnym wydaniem „Faktów po faktach”, w którym Grzegorz Kajdanowicz rozmawiać będzie o sensie ciszy wyborczej.

Wieczór wyborczy zatytułowany “Czas decyzji” ruszy o 20.00 i potrwa najpóźniej do 1.00 w nocy. Gospodarzami pasma nadawanego z newsroomu TVN 24 będą Justyna Pochanke i Kamil Durczok. Najpierw, tuż po 20.00 pojawi się część, w której zaprezentowane zostaną kulisy przygotowań polityków i dziennikarzy do ogłoszenia pierwszych wyników. Poprowadzi ją Marcin Żebrowski.

O 21.00 sondażowe wyniki wyborów przekaże ze studia wirtualnego, które ma wyglądać jak Sejm, Jarosław Kuźniar. W ramach programu zaplanowano rozmowy z politykami i ekspertami, łączenia ze sztabami wyborczymi, z których relację przygotują czołowi dziennikarze “Faktów” i TVN 24. Pojawi się debata prowadzona przez Bogdana Rymanowskiego i rozmowa Moniki Olejnik. Po zakończeniu programu planowana jest noc wyborcza.

Z kolei wieczór wyborczy w Polsat News rozpocznie się o 20.30. Program ze specjalnego studia ustawionego przed głównym wejście do Sejmu poprowadzą Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała.

O 21.00 sondażowe wyniki prezentowane w grafice 3D przedstawi widzom dziennikarz Polsat News Klaudiusz Slezak. Zobaczą je nie tylko telewidzowie stacji informacyjnej, ale także głównego Polsatu, który na chwilę przerwie emisję show “Tylko muzyka”.

Dorota Gawryluk oraz Jarosław Gugała w programie porozmawiają z najważniejszymi przedstawicielami sceny politycznej, byłymi premierami i marszałkami. Natomiast w studiu Polsat News gośćmi Agnieszki Gozdyry będą eksperci, publicyści i komentatorzy. W paśmie znajdą się też relacje ze sztabów i siedziby PKW.

W poniedziałkowy poranek w Polsacie i Polsat News nadawane będzie specjalne wydanie “Nowego Dnia”, które z sali plenarnej parlamentu poprowadzi Marek Kacprzak. W Polsacie potrwa ono do 9.00, w Polsat News - standardowo do 11.00.

TVP i TVN z exit poll, Polsat z sondażem telefonicznym
TVP i TVN 24 przekażą widzom podczas swoich wieczorów wyborczych wyniki badania exit poll przeprowadzonego na zlecenie tych nadawców przed lokalami wyborczymi przez TNS OBOP, zaś Polsat i Polsat News zaprezentują sondaż telefoniczny Homo Homini (dowiedz się więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Wieczory wyborcze w TVP 1, TVP Info, TVN 24 i Polsat News

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz.
TYLKO W TVN 24.....naj- lep-szy wieczór wyborczy.
odpowiedź
User
marko
Wieczór w TVN24... Śmieszne... Toż to telewizja jednej partii... Jak długo jeszsze mamy znosić tę "całą prawdę przez całą dobę"?
odpowiedź
User
sonda
tvn24 poczeka na sondaże tvp i wtedy poda :)
odpowiedź