SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Większe przyzwolenie na korzystanie z internetu przez dzieci

Amerykanie mają coraz bardziej swobodne podejście do korzystania z internetu przez dzieci i młodzież.

Większe przyzwolenie na korzystanie z internetu przez dzieci

27,7 procenta Amerykanów uważa obecnie, że z serwisów społecznościowych i czatów internetowych powinny mieć możliwość korzystania tylko osoby dorosłe. To znacznie niższy odsetek w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy wyniósł on 35,3 procenta - informuje serwis Marketing Charts, powołując się na badanie przeprowadzone przez firmę Zogby International.

Jedynie w przypadku respondentów powyżej 70. roku życia ten odsetek zwiększył się w porównaniu z ubiegłym rokiem: z 34,6 do 38,3 procenta.

Największa część ogółu respondentów - 35,5 procenta - uważa, że najbardziej odpowiedni dla rozpoczęcia korzystania z czatów i społecznościowych serwisów jest przedział wiekowy między 16 a 18 lat. 23,2 procenta wskazało tutaj na przedział 13-15 lat, 4 procent na 11-12 lat, a 2,7 procenta na 10 lub mniej lat.

Jeszcze większe przyzwolenie zaobserwowano w przypadku pytania o odpowiedni wiek dla dzieci, w którym mogą one korzystać z poczty e-mail. Zaledwie 2,8 procenta badanych jest zdania, że do osiągnięcia pełnoletniości dzieci nie powinny mieć do niej dostępu. W minionym roku wskaźnik ten był znacznie wyższy i wynosił 14,7 procenta.

źródło: Marketing Charts

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Większe przyzwolenie na korzystanie z internetu przez dzieci

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl