SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wielkanoc w TVP

Serial 'Jan Paweł II', transmisje najważniejszych uroczystości kościelnych, specjalne świąteczne wydania programów oraz bogata oferta filmów fabularnych i dokumentów to propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc.

TVP1

Czteroodcinkowy serial „Jan Paweł II”, który powstał na bazie kinowego filmu w reżyserii Johna Kenta Harrisona Jedynka wyemituje w cztery kolejne świąteczne wieczory. Pierwszy odcinek TVP1 pokaże w Wielki Piątek, 6 kwietnia o godz. 20.15. Kolejne 3 odcinki zostaną wyemitowane w Wielką Sobotę, Niedzielę i Poniedziałek, także o godz. 20.15.

Film opowiada o latach młodości Karola Wojtyły, ale główną jego część zajmuje okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na sprawy związane z religią oraz na zmiany polityczne zachodzące na świecie. Film kończą poruszające sceny ostatnich dni życia i agonii Jana Pawła II poprzedzone niezwykłą postawą w walce z chorobą Parkinsona. Młodego Karola Wojtyłę gra Cary Elwes, dojrzałego i sędziwego Jon Voight.

Wielkanoc w TVP1 to także transmisje z głównych uroczystości kościelnych. W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 15.10) Wejherowskie Misterium Męki Pańskiej oraz transmisja Drogi Krzyżowej z udziałem Papieża Benedykta XVI z Rzymskiego Koloseum (6 kwietnia, godz. 21.00). W Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 20.00) Jedynka wyemituje Orędzie Wielkanocne Prymasa Polska Kardynała Józefa Glempa. Z kolei w Niedzielę Wielkanocną (8 kwietnia o godz. 10.25) TVP1 zaprasza na transmisję Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego oraz Błogosławieństwo Urbi et Orbi z Watykanu.

TVP1 przygotowała również specjalne wydania wielu popularnych programów.
W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 16.05) TVP1 wyemituje świąteczny odcinek serialu „Plebania”. W Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 13.45) świąteczne wydanie programu „Kuchnia z Okrasą”, w którym gospodarz wraz gościem specjalnym przygotuje potrawy na wielkanocny stół. W Wielkanocną Niedzielę o godz. 13.30 świąteczny odcinek serialu „Sąsiedzi”. Na lany poniedziałek (9 kwietnia o godz. 13.30) Jedynka przygotowuje wyjątkowe wydanie programu „Od przedszkola do Opola”, w którym wystąpi Arka Noego, a także programu „Jaka to melodia” (9 kwietnia o godz. 17.50) z udziałem takich muzycznych gwiazd jak zespół Velvet, Brainstorm i Goya oraz gości specjalnych: Anety Florczak, Dariusza Michalczewskiego i Mariusza Czerkawskiego.

Świąteczna oferta filmowa Jedynki to m.in.: „Człowiek widmo” (6 kwietnia, godz. 22.45), „Pasja” (7 kwietnia, godz. 21.15), „Pociąg z forsą” (8 kwietnia, godz. 21.05), „Zgadnij kim jestem” (9 kwietnia, godz. 21.10) i „Niepohamowana siła” (9 kwietnia, godz. 23.05).

W Święta TVP1 nie zapomni o najmłodszych. Przygotowała dla nich m.in. film „Potwory i spółka” (Wielka Sobota, 7 kwietnia, godz. 11.25). Jest to opowieść o niezwykłych przygodach małej dziewczynki, która trafia do fabryki… potworów.

W Wielki Piątek (6 kwietnia o godz. 10.00) Jedynka pokaże film pt. „Pierścień Księżnej Anny”, w Wielką Sobotę (7 kwietnia o godz. 9.36) „Szatana z siódmej klasy” i świąteczną Wieczorynkę „Bajki zza okna – wielkanocna weranda Pana Myszki”. W Niedzielę Wielkanocną (8 kwietnia o godz. 8.45) stacja zaprosi dzieci na poranne „Domisie”, a w Poniedziałek Wielkanocny (9 kwietnia o godz. 10.10) na film pt. „Dobry piesek”.
 
Kolejne filmy familijne Jedynki to: premierowy 2-odcinkowy serial pt. „Dziesięcioro przykazań” z Omarem Sharifem, stanowiący najnowszą, zrealizowaną z wielkim rozmachem, wersję fascynującej historii życia Mojżesza (cz. I - 6 kwietnia, godz. 17.20, cz. II 7 kwietnia, godz. 17.25), a także „Rogate Ranczo” (8 kwietnia, godz. 15.35) oraz 2-odcinkowy serial „Wyspa Robinsonów” (cz. I 8 kwietnia, godz. 14.00, cz. II 9 kwietnia, godz. 14.05).

TVP2

Równie ciekawie zapowiada się wielkanocna oferta Dwójki. W dniach 4 - 6 kwietnia o godz. 14.50 (6 kwietnia także o 13.50) na antenie TVP2 emitowana będzie ekranizacja „Dziejów Apostolskich Nowego Testamentu”. Losy uczniów Jezusa nakręcone zostały z dużą dbałością o szczegóły w pięknych plenerach Maroka, Tunezji i Afryki Południowej.

Z kolei w piątek, 6 kwietnia o godz. 10.35, TVP2 zaprezentuje film dokumentalny  pt. „Ojciec Święty w Ziemi Świętej”, stanowiący nie tylko zapis podróży Jana Pawła II do Izraela, lecz także hołd oddany papieżowi w momencie uznanym za jeden z najważniejszych w historii.

W sobotę, 7 kwietnia 2007, o godz. 21:00, w programie pt. „Europa da się lubić - Europa Jana Pawła II” Monika Richardson gościć będzie dominikanina Ojca Jana Górę - organizatora Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży w Lednicy. W programie będzie mowa o Janie Pawle II. Wystąpią także Steffen Moller, Steve Terret, Conrado Moreno, Irina Bogdanowitch, Paolo Cozza, a zaśpiewa Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

Jedną z pozycji przygotowanych dla dzieci przez TVP2 jest opowieść  o przygodach sympatycznego ducha Kacpra. W poniedziałek, 9 kwietnia, o godz. 16.00 Dwójka pokaże film „Kacper II: Początek straszenia”, w którym tytułowy duszek opowiada, jak nauczył się straszyć i poznał inne duchy
 
Podczas Wielkanocy w Dwójce zobaczymy także filmy dla starszych widzów m.in. „Pociąg strachu” (7 kwietnia 22.40) oraz „Dotyk przeznaczenia” (9 kwietnia godz. 20.15). Z kolei w niedzielę 8 kwietnia, o godz. godz. 19:10 TVP2 nada premierę telewizyjną „Aviatora” w reżyserii Martina Scorsese. Film opowiada o losach Howarda Hughesa, ekscentrycznego milionera i producenta filmowego, który zasłynął również jako znakomity lotnik i rzutki inwestor żywo interesujący się nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie lotnictwa.

TVP Kultura

Podczas Wielkanocy widzowie TVP Kultura obejrzą m.in. filmy fabularne „Kino Paradiso”, „Metropolis”, „Misja”, “Jefferson w Paryżu” i „Historia kina w Popielawach”. Wśród dokumentów, które zaprezentuje stacja będą: „Zakazana drużyna”, „Jezu, Ty wiesz” oraz „Rosja-Polska: Nasiona”. Na antenie TVP Kultura nie zabraknie również widowisk artystycznych („„Muzyka Wielkiego Tygodnia Schola O.O. Benedyktynów w Tyńcu” oraz musical „Kiss me, Kate”). Stacja nada także „Pasję wg Św. Mateusza”, transmitowaną z kościoła św. Brygidy w Gdańsku.

TVP3

Również TVP3 przygotowała na Wielkanoc specjalną ramówkę. W programie pojawią się specjalne wydania programów publicystycznych: „Świat”, „Studio Europa”, „Studio Wschód”, filmy dokumentalne oraz magazyny religijne. Z dokumentów widzowie zobaczą m.in. takie produkcje jak opowiadającą o Irlandii „Krainę świętego Patryka”, poświęcony osobie Ignacego Paderewskiego film „Mistrz – Prezydent”, opowiadający o współczesnej Rosji „Stan cywilny” oraz obraz „Święci z Sieny i Asyżu”. Serwisy informacyjne w okresie Świąt pojawiać się będą na antenie TVP3 bez zmian: od godz. 7:30 do 23.00.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielkanoc w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl