SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wielki Brat powraca do polskiej telewizji

Jesienią powstanie kolejna polska edycja 'Big Brothera'. Po pięciu latach nieobecności w Polsce reality show pojawi się w TV4.

Czwarta edycja programu nazywać ma się „Big Brother 4.1” i jej premiera jest zaplanowana na niedzielę 2 września na godz. 20.00. Porozumienie o produkcji reality show zostało podpisane w czwartek 24 maja br. pomiędzy zarządem Polskich Mediów, właściciela TV4 i zarządem firmy Endemol Polska, posiadającej licencję na „Big Brothera”.

Dlaczego TV4 zdecydowała się na reaktywację tego reality show? – „Big Brother” jest nadal emitowany na wielu liczących się rynkach telewizyjnych na całym świecie z bardzo dobrymi rezultatami – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Fajks, prezes TV4. Stacja nie udziela na razie żadnych innych informacji w sprawie programu. Wiadomo jedynie, że ogólnopolski casting do „Big Brothera” rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie.

”Big Brother” to format stworzony przez firmę Endemol, który po raz pierwszy pojawił się w Holandii w 1999 roku. W programie grupa ludzi zamknięta zostaje na kilka miesięcy w specjalnym domu, gdzie przez całą dobę są obserwowani przez kamery. Uczestnicy nie mogą kontaktować się ze światem zewnętrznym. Format od początku budził kontrowersje. Przeciwnicy zarzucali mu, że jest demoralizujący i ma aspołeczny charakter.

Pierwsza polską edycję „Big Brothera” pokazała wiosną 2001 roku telewizja TVN. Reality show okazał się ogromnym sukcesem. Średnio oglądało go ponad 4 mln osób, a niedzielne „Ringi” śledziło od 5 do niemal 7 mln widzów. Finał przyciągnął największą widownię w historii TVN – prawie 8,9 mln osób.

Kolejne serie programu nie cieszyły się już tak dużą popularnością. Druga, nadana jesienią 2001 roku, edycja miała 3,1 mln widzów, zaś trzecia, pokazywana wiosną 2002 roku pod tytułem „Big Brother Bitwa”, mniej niż 3 mln widzów i była ostatnią. Dane AGB Nielsen Media Research.

Dr Krystyna Doktorowicz, medioznawca, Uniwersytet Śląski
Nie sądzę, aby oglądalność kolejnej edycji Big Brothera w kanale TV4 była zbyt wysoka. Programy typu reality show wywołują silne emocje wśród widzów i tym samym szybko się nudzą. Nie sposób odtworzyć entuzjazmu towarzyszącego pierwszym edycjom. Polsat stara się zmienić swój profil i sięgnąć po bardziej ambitne programy, uczestniczy też w produkcji kimenatograficznej. Dlatego też nowy Big Brother umieszczany został w Czwórce, której popularność jest mniejsza od innych stacji tego nadawcy.

Dołącz do dyskusji: Wielki Brat powraca do polskiej telewizji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl