SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wierzyciele zaakceptowali układ w Wirtualnej Polsce

W niedalekiej perspektywie można oczekiwać przejścia spółki w ręce Telekomunikacji Polskiej.

Podczas wtorkowego zgromadzenia wierzycieli został przegłosowany jednomyślnie układ zaproponowany przez Zarząd Wirtualnej Polski S.A.: Macieja Grabskiego i Jacka Kawalca -  tym samym Portal pozostanie w Gdańsku w ramach spółki akcyjnej Wirtualna Polska S.A.

"Kończą się wszystkie spory, a Wirtualna Polska - kontynuuje swoja drogę po duży sukces rynkowy" - powiedział Jacek Kawalec, członek Zarządu WP.

Portal, który jesienią będzie obchodził swoje dziesięciolecie w dalszym ciągu prowadzony w ramach spółki akcyjnej Wirtualna Polska S.A. Nie zmieni się, więc akcjonariusz Portalu. Przedsiębiorstwo będzie prowadzone w ramach Grupy TP.

"Wierzę, że Telekomunikacja Polska i Wirtualna Polska skorzystają na współpracy. WP to firma z olbrzymim potencjałem, co pokazała przez ostatni rok. Portal, lider oglądalności, dzielna załoga  i TP - rzetelny właściciel odniosą wspólnie razem sukces" - powiedział Maciej Grabski, członek Zarządu WP.

Wirtualna Polska notuje stały bardzo dynamiczny wzrost przychodów, a w II kwartale 2005 roku osiągnęła pierwszy w historii zysk netto na poziomie 0,9 mln zł. Dynamika wzrostu przychodów, ze sprzedaży reklamy w II kwartale przekroczyła 130 proc., czyli była znacznie wyższa niż wzrost rynku.

"Wierzymy, że ulegną zwiększeniu udziały Wirtualnej Polski w rynku. Już dziś szacuję, że przekroczyliśmy 25% udziałów w rynku reklamy internetowej i dzięki dzisiejszym decyzjom sprzedaż powinna znacznie wzrosnąć. Cieszymy się, że praca naszej załogi przyniosła tak dobre wyniki i że rosną szanse na zdyskontowanie dziesięcioletniej pracy akcjonariuszy i pracowników." - dodał Maciej Grabski.

We wrześniu Wirtualna Polska będzie świętować 10-lecie istnienia portalu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wierzyciele zaakceptowali układ w Wirtualnej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl