SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Więzienie kobiet” nową serią Polsat Cafe, premiera 9 maja (zdjęcia)

W poniedziałek, 9 maja Polsat Cafe rozpocznie emisję nowej 9-odcinkowej serii „Więzienie kobiet”. Bohaterkami serialu dokumentalnego są kobiety skazane na karę pozbawienia wolności. Widzowie zobaczą, jak wygląda ich życie za kratami.

„Więzienie kobiet”; fot. Polsat Cafe „Więzienie kobiet”; fot. Polsat Cafe

Reżyserka dokumentu, Athena Sawidis, razem z kamerą zagląda do zakładów karnych, w których karę więzienia odbywają kobiety. Osadzone popełniły różne przestępstwa: od kradzieży i paserstwa, po zabójstwo. - Poznajemy osadzoną, która pod wpływem alkoholu zabiła przyjaciela, inną, która dopuściła się rozboju, czy młode dziewczyny, które odsiadują wyroki za kradzież - czytamy w opisie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Serial „Więzienie kobiet” pokazuje, jak wygląda ich życie w zakładzie karnym, czym się zajmują, o czym rozmawiają, jakie są ich marzenia i plany po odbyciu kary. W serialu widzowie zobaczą również kobiecą służbę więzienną: oddziałowe, wychowawczynie, psycholożki, które zajmują się osadzonymi.

- Realizację takiego serialu jak „Więzienie kobiet” nie da się porównać do pracy nad typowym serialem dokumentalnym - mówi Athena Savidis, reżyser produkcji. - I nie chodzi tu wcale o miejsce realizacji, lecz o bohaterki - skazane na karę pozbawienia wolności kobiety. Mając na uwadze, że z każdą z nich wiąże się jakaś życiowa tragedia, ich samych, ich najbliższych, ich ofiar, musimy w kontakcie z nimi wykazać się szczególną ostrożnością. Nasze bohaterki muszą nam zaufać, że nie będziemy ich oceniać ani piętnować - dodaje.

Premiera 9 maja

„Więzienie kobiet” będzie emitowane w Polsat Cafe w poniedziałki od godz. 21:00 (po dwa odcinki), począwszy od 9 maja 2022 roku.

Producentem dokumentalnego cyklu jest ATM Grupa.

Udział Polsat Cafe w rynku telewizyjnym w 2021 roku wyniósł 0,40 proc.

Dołącz do dyskusji: „Więzienie kobiet” nową serią Polsat Cafe, premiera 9 maja (zdjęcia)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl