SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wilk jako dyrektor marketingu reklamuje Old Spice'a także w Polsce (wideo)

Kampania „Wolfdog” - prowadzona przez Procter & Gamble dla marki Old Spice na początku br. roku w USA - obecnie startuje w Europie Wschodniej i Centralnej, m.in. w Polsce. Bohaterem akcji jest wilk udzielający rad mężczyznom.

Article

Kampania cieszyła się dużym powodzeniem w USA. Jej zamysł opiera się na uczynieniu wilka, nazywnego Mr. Wolfdogiem, dyrektorem marketingu marki Old Spice, który w zabawny i często prześmiewczy sposób komentuje wykonywaną przez siebie profesję. Przy tym prezentowany jest jako samiec alfa, pragnący pomóc innym meżczyznom w staniu się takim jak on.

Za kreację kampanii na rynku amerykańskim odpowiadała agencja Wieden & Kennedy.

Na początku grudnia akcja zaczęła się jednocześnie w Polsce (jest prowadzona na facebookowym fanpage'u i youtube'owym kanale Old Spice Polska), na Węgrzech i w Czechach. To pierwsze zagraniczne adaptacje tej kampanii. Aktywności w Polsce realizuje agencja Interactive Solutions.

Jak mówi nam Matej Podobnik, brand PR manager w Procter & Gamble, całą akcję dostosowano pod kątem polskich konsumentów, co wymagało między innymi modyfikacji roli Wolfdoga, a także dodania nowych sytuacji i odcinków. - Old Spice słynie z wesołego charakteru i poczucia humoru. Wciągamy konsumentów do dialogu z marką, nie odchodząc od jej wizerunku, a Wolfdog jest tego doskonałym przykładem - podsumowuje.

Procter & Gamble nie informuje, jak długo potrwa ta kampania.

Dołącz do dyskusji: Wilk jako dyrektor marketingu reklamuje Old Spice'a także w Polsce (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
e
Pierwszy do bani, drugi nawet zabawny, ale powinni użyć kukły wilka, żeby naśladował mowę. Dyszący pies nie jest zabawny.
0 0
odpowiedź
User
mhm. widzę, widzę...
kurde.. słabe... oba słabe. Nijakość przeziera z ostatnich kreacji.
0 0
odpowiedź
User
Sebastian
Mam nadzieję, że polska wersja choć trochę zbliży się do amerykańskiej.
0 0
odpowiedź