SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Windows 10 w miliardzie urządzeń na świecie. Dwa lata opóźnienia

Koncern Microsoft poinformował, że system Windows 10 jest obecnie wykorzystywany w miliardzie aktywnych urządzeń na całym świecie. Wśród nich są komputery stacjonarne, notebooki, konsole Xbox oraz gogle HoloLens. Pierwotnie zakładano, że próg miliarda instalacji Windows 10 zostanie osiągnięty w 2018 roku.

Article

System Windows 10 miał swoją premierę w lipcu 2015 r. Miesiąc potem korzystało z niego 75 mln użytkowników, na początku stycznia 2016 r. liczba urządzeń z systemem przekroczyła 200 mln, 2 miesiące później było ich 270 mln, a po kolejnych 2 miesiącach osiągnięty został próg 300 mln. Z kolei w maju 2017 r. Windows 10 działał na 500 mln, a w maju 2018 r. - na 700 mln urządzeń.

Windows 10 w miliardzie urządzeń

W momencie premiery Windowsa 10 Microsoft zapowiadał, że w 2018 r. system będzie funkcjonował w miliardzie urządzeń na całym świecie. Tej zapowiedzi nie udało się jednak zrealizować, we wrześniu 2019 r. tylko 900 mln sztuk sprzętu miało zainstalowany Windows 10.

Teraz Yusuf Mehdi, wiceprezes Microsoftu ogłosił na blogu że liczba aktywnych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows 10 przekroczyła miliard.

Producent podaje, że wspomniana wielkość obejmuje różnego rodzaju sprzęt – komputery stacjonarne, notebooki, konsole Xbox oraz gogle HoloLens. Według Microsoftu obecnie na świecie oferowanych jest ponad 80 tys. modeli laptopów z zainstalowanym Windows 10 pochodzących od ponad tysiąca producentów.

Pomógł koniec Windows 7?

Informując o przekroczeniu bariery miliarda urządzeń z Windows 10 Microsoft podaje, że z systemu korzysta obecnie 100 proc. firm z listy Fortune 500. Firma dziękuje użytkownikom za wybór systemu podkreślając jednocześnie unikalne cechy Windowsa 10.

Rosnąca popularność Windowsa 10 może być związana nie tylko z podkreślanymi przez producenta zaletami systemu, ale także z faktem że Microsoft od dłuższego czasu starał się nakłonić użytkowników Windowsa 7 do przesiadki na nowy system. Ostateczny krok w tym kierunku miał miejsce w połowie stycznia br., gdy Microsoft całkowicie zakończył wsparcie techniczne dla Windowsa 7.

W zakończonym 30 września 2019 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 10,68 miliarda dolarów, w porównaniu do 8,82 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 21 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 14 proc., z 29,08 miliarda dolarów do 33,06 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Windows 10 w miliardzie urządzeń na świecie. Dwa lata opóźnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl